Dy javë veç pas marteses reja e Remzies e bëri këtë veprim, ‘ cmendet’ vjehrra kur e pa

Nusja më e përfolur e estradës, tashmë pjesë e medieve “roze”, po vazhdon të komentohet nga njerëzit për secilën paraqitje të saj. Gëzime Krasniqi kurorizoi dashurinë e saj me martesë me djalin e vetëm të këngëtares së njohur Remzie Osmani, shkruan “Kosovarja”. Ajo u bë e njohur dhe pjesë e mediave që nga lidhja e […]

Continue Reading

Me ta kput shpirti Ky është Kosovari që ndrron jett në Zvicerr

Ne lule te rinis ne moshen 36 vjecare ka nderruar jete ne Zvicerr Ilmi Ali Perzhaku nga Studencani. Ai la pas vetit gruan dhe dy femit, shkruan Dardania Press. Varimi te ndierit behet sot ne ora 15:00 ne Studencan. Dardania Press ju shpreh ngushellime familjareve! Allahu e dergoft ne Xhehnet MOS KALO PA THAN “NGUSHELIME […]

Continue Reading

Po i mbaron kontrata, Barça do e shes super yllin.

E ardhmja e mesfushorit të Barcelonës, Arda Turan që është i huazuar në klubin turk, Istambul Başakşehir FK nuk pritet që të jetë te Barça. Sipas asaj që raporton e përditshmja katalanase, Mundo Deportivo, me Arda Turanin që i përfundon kontrata e huazimit me klubin nga Stambolli,Barça ka vendosurta shesë atë. Performancat e tij të […]

Continue Reading

Vajza nga Diaspora: Kerkoj nje djal te shpis së mir, per lidhje martesore, ja numri im

Një Vajza që jeton jasht kosoves: Kerkoj nje djal te shpis së mir, per lidhje martesore. Nje 25 Vjecare: Kerkoj Nje Mashkull Per lidhje Martesore. jam nje vajze 25 vjecare deri tani asnjeher e martuaar por as nuk kam pas lidhje me ndonje mashkull tjeter. Tani kam vendosur qe te martohem edhe pse paksi von. […]

Continue Reading

Lajm tepër i keq për vizat për Kosovën, sapo u tha kjo gjë

Më 1 korrik të këtij viti Finlanda do ta marrë kryesimin e Bashkimit Evropian (BE), megjithëkëtë finalizimi i procesit të liberalizimit të vizave për Kosovën nuk është i sigurt se do të ndodhë as pas marrjes së presidencës së këtij shteti evropian. Edhe nga Zyra e BE-së në Kosovë kanë deklaruar se çështja e liberalizimit […]

Continue Reading

A jeni bërë gati? Ky është moti deri të premtën

Ky është parashikimi i motit për nesër.Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se nesër do të mbajë mot i ndryshueshëm, i vanet dhe me intervale me diell.   Temperaturat minimale paraqiten të larta për këtë periudhë kohore, po ashtu edhe temperaturat maksimale do të shënojnë rritje.   Minimalet do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa […]

Continue Reading

Ky lajm për Vlora Çitakun po i çmend serbët, ja çka thonë

Të forta, të pushtetshme, të pashme. Dinë të bëjnë politikë, por edhe të prezantojnë stil. Deri më tani mund t’i keni parë, thjesht, në televizion si politikane, por ato janë më shumë se kaq. Ju njohim me prejardhjen, profesionet dhe jetën private të tyre, shkruan “Kosovarja”. Vlora Çitaku Vlora Çitaku është e lindur në fshatin […]

Continue Reading