Thaçi nderohet edhe në SHBA, por ja çfarë thotë tani Vuçiq

Lajme

residenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, del të ia ketë zili homologut të tij kosovar, Hashim Thaçit, për vendin që i është bërë gjatë ceremonisë për ish presidentin amerikan George H. W. Bush.

Vuçiq ka thënë për televizionin “Pink” se është e qartë për të gjithë se si ka ngjarë që Thaçi në atë ceremoni të jetë ulur në mes të kancelares gjermane dhe presidentin polak.

Kreu i shtet serb deklaroi se Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi më para të diasporës ka blerë ulësen e tij në ceremoninë e ish presidentit të SHBA-së, George H. W. Bush. ja edhe videon e gjeni ne vazhdum.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *