Rrëfimi emocionues i Ramush Haradinaj, tregon se si e gjeti të vr’arë vëllanë e tij Luanin dhe e barti në krah

Lajme

Rrëfimi emocionues i Ramush Haradinaj, tregon se si e gjeti të vr’arë vëllanë e tij Luanin dhe e barti në krah.
Kryeministri i Kosovës, dikur ish-komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka rrëfyer se si e ka gjetur të vrarë në terren vëllanë e tij, Luanin.

Ramush Haradinaj ka treguar në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, se e kishin informuar se Luan Haradinaj ishte plagosur nga forcat serbe.shtp nhapxeren tposhtme per ta shiquar vidon dhe pamen.

 

Ai ka thënë se ishte nisur menjëherë për ta ndihmuar Luan Haradinajn e për ta nxjerrë në një zonë të sigurt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *