Gjykata Merr Vendim Për Personin Që Goditi Me Kamionetë 22 Vjeçaren Shtatzënë Në Prishtinë

Lajme

I është caktuar masa e mbajtejes prej një muaj personit i cili ka shkaktuar nj aksident ku si pasojë ka mbetur e lënduar rëndë një 22-vjeçare shtatzënë e cila pas lëndimeve të marra ka humbur edhe foshnjën.

Masën e mbajtejes e ka konfirmuar, Mirlinda Gashi, Zyrtarja për Informim e Gjykatës Themelore në Prishtinë.

“Dje është mbajtur seanca dhe i është caktuar masa e mbajtejes prej një muaj”, ka thënë Gashi.

I pandehuri ka shkaktuar aksident me kamionetën e tij të shtunën në ora 12:00 në rrugën “Haxhi Zeka”, në Prishtinë, duke goditur 22-vjeçaren e cila ishte duke ecur në trotuar. Ja Dhe v!.deo nvazhdum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *