Haradinaj Nuk Lëkundet Nga Qëndrimi I Tij: Tregon Kur Do Të Hiqet Taksa 100%

Lajme

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se taksa 100% do të mbetet në fuqi deri në njohjen e shtetësisë së Kosovës nga Serbia, shkruan Gazeta Blic.

Haradinaj në një konferencë për medie pas mbledhjes së Qeverisë tha se takimi i tij me ambasadorin amerikan gjatë ditës së sotme është biseduar për këtë çështje.

“Është qëndrim i qartë i departamentit të shtetit, janë unik. Ata sugjerojnë që të pezullohet taksa, është përsëritur edhe sot. është pozicion i qartë SHBA-së”

“Qëndrimi ynë është i qartë. Unë preferoj ta heq taksën por është e lidhur me njohjen nga Serbia edhe po ashtu sugjerimi im është që të mos ndërlidhen temat.Dialogu është proces që ka filluar para taksës. Arritja e marrëveshjes është edhe në interes të Kosovës.Ja dhe V!:deo nvazhdum.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *