Lajme Jo Të Mira Nga Moti, Për Ditët Në Vazhdim

Lajme

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nesër dhe pasnesër do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe e herë-herë edhee me reshje shiu e bore, transmeton Gazeta Metro.

Reshjet do të jenë më të theksuara në Dukagjin, por edhe në jug dhe jugperëndim të vendit do të ketë reshje.

Temperaturat minimale gjatë këtyre dy ditëve të parashikimit do të lëvizin ndërmjet -3 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 1-6 gradë Celsius. Nvazhdum e gjeni Pamjet .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *