Letra e ashpër e ShBA-ve :Prishën raportet miqësore Kosovë-Amerikë, kjo është letra nga Amerika e cila erdhi sot në Kosovë

Lajme

Krerët e Shtetit kanë marrë një letër nga Zëvendësasistent i Sekretarit të Shtetit Amerikan, Mattheë Palmer, i cili u ka treguar se taksa ndaj produkteve serbe dhe boshnjake serbe, i ka prishur raportet me Amerikën.

Në letrën që Palmer i ka nisur presidentit Hashim Thaci, kryeministrit Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentarit Kadri Veseli, thuhet se SHBA ka vendosur të stopojë bashkëpunimin në fushën e sigurisë, si kundërpërgjigje ndaj mosheqjes së taksës.

Tutje, aty thuhet se SHBA nuk mund të besojë që qeveria kosovare nuk po i dëgjon këshillat e saj, si mikja më e mirë e shtetit të Kosovës. pamet dhe te gjithat gjerat tjera i gjeni siper.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *