E FUNDIT: Liberalizimi I Vizave Për Kosovarët, Ministrja E Suedisë Merr Këtë Vendim (Dokument)

Lajme

Ministrja suedeze në interpelancë për çështjen e liberalizimit të vizave për Kosovën.

Ministrja e Jashtme e Suedisë, Margot Wallstrom, është thirrur për interpelancë për çështjen e (mos)liberalizimit të vizave për Kosovën.

Kjo interpelancë do të mbahet pas kërkesës që ka bërë deputeti nga Partia Kristian Demokrate, Magnus Jacobsson, njofton Klan Kosova.

“Çfarë do të bëjë Ministrja për ta bërë më të lehtë që qytetarët e Kosovës të kenë lëvizjen e lirë pa viza në Bashkimin Evropian?” është kërkesa e deputetit suedez për të cilën do të përgjigjet Ministrja Wallstrom.

“Situata në Ballkan mbetet e tensionuar. Ne shohim se si Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Rusia dhe Turqia veprojnë për interesat gjeostrategjike. Ja dhe V!;/deo nvazhdum.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *