Barça po e transferon shokun e ngushtë të Coutinhos

Uncategorized

Barcelona tashmë është e bindur se transferimi i një top lojtari në pozitën e qendër
sulmuesit është e detyrueshme gjatë merkatos së ardhshme verore.

Përshkak të moshës,formës dhe idesë së largimittë Suarezit në verë,tani duhettë
mendohet edhe zëvendësuesi i tij.

Klubi ka disa alternativa, në krye të tyre qendron Luka Jovic, mirëpo në rast se
transferimi i tij dështon, katalanasit do tentojnë një tjetërlojtar,raportojnë mediat
angleze.

Bëhetfjalë për sulmuesin e Manchester Cityt, Gabriel Jesus që në fakt njihet për
cilësitë e tij superiore.

Bordi mund t’a shfrytëzojë edhe Coutinhon duke pasur parasysh miqësinë që ka
me të.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *