Ronaldinho këshillon Smallingun: ‘Ja si mund t’a ndalësh Messin!’

Uncategorized

Legjenda e Barcelonës, Ronaldinho ka komentuar takimin e sontëm mes
Barcelonës dhe Manchester Unitedit që do të zhvillohet me fillim nga ora 21:00 në
kuadërtë fazës së dytë të çerek finaleve të Champions Leagues.

Ronaldinho mes tjerash ka komentuar edhe fjalët e mbrojtësittë Manchester
Unitedit, Chris Smalling rreth Messit para takimittë parë, e për mbrojtësin e
anglezëve ai pati një këshillë se si mund t’a ndalë Messin.

“E kuptoj Smallingun, ai dëshiron të jetë në qendërtë vëmendjes.Por unë nuk
mendoj se mund t’a ndalësh Messin duke përdorur vetëm këmbët, ai duhet t’i

përdor edhe duart që t’ia largoj topin nga këmbët e tij magjike,”tha braziliani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *