Kujt i dedikohet kënga ”Plas” e Flori Mumajesit? Flet këngëtari: Nuk kam dashur ta bëj pis atë ndjesi… (Video)

Balada më e mirë e këtij viti në “Kënga Magjike” është as më shumë e as më pak se vetë kënga “Plas” e Flori Mumajesit. Kantautori arriti të rrëmbëjë këtë çmim dhe pasi u ngjit në skenë ai tha dy fjalë duke u drejtuar nga publiku: “Ju jeni dashuria, frymëzimi im, ju jeni muzika. Dua […]

Continue Reading

Shqiptarët dhe grekët përplasen në New York, ndërhyn policia….

Nacionalizmi i madh i ka shoqëruar gjithmonë shqiptarët kudo që ndodhen, ku shpesh kanë janë bërë pjesë e grindjeve me personat e shteteve fqinje. Një rast i tillë ka ndodhur në New York të Amerikës ku shqiptarët janë përplasur me grekët.     Shqiptarët në New York, protestë në përgjigje të përkujtimores të grekëve për […]

Continue Reading

Pas heqjes së gjitha kushteve , tash duhet ta bëni vetëm këtë gjë për ta marr vizën

Pas heqjes së gjitha kushteve , tash duhet ta bëni vetëm këtë gjë për ta marr vizën. Deri tani ka qenë e mundur që në Gjermani të vijnë vetëm akademikë, pra persona me diplomë.     Por tani mund të vijnë edhe persona edhe pa diplomë vetëm se i ofrohet mundesia e punësimit posht ju […]

Continue Reading

Detaje Ekskluzive: SHBA Për Ushtrinë I Sjellin Edhe 4 Helikopterë. Javëve Të Ardhshme Vijnë Blindat MRAP

Kontigjenti i parë me pajisje ushtarake për Ushtrinë e Kosovës nga SHBA-ja tashmë ka mbërritur në Kosovë. Ky kontigjent përfshinë 24 automjete të blinduara amerikane të tipit High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle (HMMWV), ndryshe të njohura edhe si Humvee. Ballkani.info më herët publikoi fotografinë e këtyre blindave që tashmë janë parkuar në oborrin e Kazermës […]

Continue Reading

Serbët në Panik, Erdogani mbështetë Ushtrinë e Kosovës, jep urdhër për armatosje

Pas lajmeve të bujshme ditëve të fundit, në të cilat “paralajmëronin një luftë në Kosovë” mediat serbe sot kanë dalë edhe me një “goditje” tjetër. Thaci1Kësaj radhe, ata në artikujt e tyre, kanë përfshirë edhe rolin e Turqisë, në “mbështetjen e konfliktit” serbo-kosovarë. Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan është sponsori kryesor i armatosjes ushtarake të […]

Continue Reading

Hallakaten Serbët, Shikoni si gazetarja Shqiptare provokon keq serbët në mes të Beogradit

Gazetarja e njohur shqiptare ka provokuar duke bërë shqiponjën në fushën e kundërshtarëve. ka shkuar në Beograd me punë për ta përcjellë ndeshjen e cila do të zhvillohet sonte në mes të Partizanit dhe Skenderbeut, shkruan lajmi.net   Stafi i shqiptarëve duke përfshirë: futbollistët, trajnerët dhe gazetarët janë akomoduar në stadium, gjersa janë duke bërë […]

Continue Reading

Nuk do ta besoni se çfarë bëjnë mediat serbe kundër Ramush Haradinajt

Në një shkrim të publikuar në agjencinë e lajmeve ‘tanjug’, thuhet se kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, me qëllim po merr veprime për të tensionuar situatën me Serbinë, vetëm për t’i shpëtuar Tribunalit Special, transmeton Gazeta Express. Kështu ka thënë drejtori i “East West Bridge”, Jovan Kovacic, i cili përveç tjerash pretendon se […]

Continue Reading

Vuçiq në panik: Kosova po përgatit tri masa të reja ndaj Serbisë, secila më e rëndë se tjetra

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha sot se Kosova është e gatshme të aplikojë masa të reja ndaj Serbisë, duke thënë se bëhet fjalë për tri masa të vështira që mund të ndërmerren, por pa treguar se për çfarë bëhet fjalë. I pyetur nga gazetarët nëse ka vlerësime se çfarë veprimesh të tjera mund të ndërmerr […]

Continue Reading

Ҫfarë Është Në Të Vërtetë Duke Ndodhur Me Veriun E Kosovës

Politologu Ramush Tahiri, duke folur për Radion Evropa e Lirë, thotë që dorëheqja e kryetarëve të komunave veriore, në njërën anë, si dhe mosveprimi i njëjtë nga ana e kryetarëve të 6 komunave me shumicë serbe në pjesën tjetër të Kosovës, të cilët të gjithë i takojnë Listës Serbe, shpjegon konceptin e ndryshëm që ka […]

Continue Reading

Tupani kërset para gjinekologjisë, babai i gëzuar jo për djalë, por…!

Tupan e valle jemi mësuar të shohim shpesh para Klinikës së Gjinekologjisë në QKUK. Por kjo ndodh zakonisht për lindjen e djemve, e sidomos kur ata vijnë në këtë jetë pas disa vajzave. Por kjo nuk ka qenë arsyeja pse kërsiti tupani e u hodh vallja këtë të hënë në Gjinekologji ja pamjet e mahnitshme […]

Continue Reading