Labinot Tahiri rrëfen nëse ka kërkuar shpëtim tek Burdushi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri ka mohuar të ketë qenë klient i të ashtuquajturit mjek popullor, Hysri Peqanit – Burdushit, por deputeti ka pranur të ketë qenë kënduar në një ngjarje të organizuar nga Burdushi. Media ka raportuar sot se në shtëpinë e Burdushit kishte kërkuar ndihmë Labinot Tahiri, siç thotë gazeta, ai […]

Continue Reading

Ja si e futi në kurth gruaja e vet policin që i doli nami që minorenet

Shefi policisë Berhan Bajrakurti u ak*zuar se u dërgonte video int*me vajzave 15-vjecare. Por në të vërtetë gjithçka ishte e sajuar. Gjykata ka lënë të lirë shefin e policisë në Malsinë e Madhe, pasi është bërë rivlerësimi i provave edhe doli që videoja ishte filmuar nga vetë gruaja e tij në momente int*me. Ai ka […]

Continue Reading

Fansat Ia Bëjnë Surprizën Më Të Bukur, Ja Reagimi I Mihrijes

Mihrije Braha është një ndër këngëtaret më të përfolura për vite nga publiku dhe mediat shqiptare. Ajo dhe burri i saj, Naim Abazi ia kanë kontribuar muzikës shqiptare me këngë që janë dëgjuar për vite me nostalgji, përcjell ORAinfo. Që të dy janë tejet aktivë në rrjete sociale dhe bëjnë postime nga më të ndryshmet. […]

Continue Reading

Deklarata Interesante E Isa Mustafës Për Amerikën

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka folur rreth raporteve që ka Kosova me Amerikën. Ai madje ka treguar se përfaqësuesit e Amerikës i din punët e Kosovës më mirë se drejtuesit e shtetit. Mustafa ka thënë se përfaqësuesit e Amerikës i kanë ditur edhe deponimet e shteteve të tjera karshi Kosovës. “Unë […]

Continue Reading

Merkel i jep shkollë përsëri Serbisë: Kosova është e shqiptarëve dhe jo e Serbisë

Merkel i jep shkollë përsëri Serbisë thotë që Kosova është e shqipëtarëve dhe jo e Serbisë. Zonja e parë e Gjermanisë sërish futet në këto deklarata për Kosovën. Merkel ka thënë disa ditë më parë, se Gjermaninë gjithmonë e ka mbrapa për çdo gjë dhe se Gjermania nuk do ta braktisë asnjëherë Kosovën deri në […]

Continue Reading

Haradinaj e ka një ofertë për Vuçiq në lidhje me taksën e vendosur

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme është deklaruar në lidhje me taksën e vendosur prej 100 për qind ndaj produkteve serbe. Megjithëse po ka mjaftë presion për t’a hequr këtë taksë, Haradinaj po kundërshton, mirëpo sot ai ka pasur një ofertë për presidentin serb, Aleksandër Vuçiq. “Unë pranoj me hjek taksën ndaj […]

Continue Reading

Trump “selam” Shqiptarëve të Kosovës,

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka gjetur kohë të komentojë situatën në Kosovë. Ai në një intervistë dhënë për korrespodentin tonë në Uashington, ka folur në lidhje me Problemet e Kosoves me Europen, madje ka pasur edhe porosi për votuesit kosovarë. “Jam i çuditur paksa më zgjedhjet në Kosovë. Më lanë përshtypje koalicionet e fundit sepse […]

Continue Reading

Nervozohet Ramush Haradinaj, tregon hapur se kujt i tha “qenef” mashkull – “Po kujt ja

Kryeministri Ramush Haradinaj ka dhëne një deklaratë për kohavision ku tregon për ngjarjen e 11-vjetorit te pavarësisë se Kosovës, ku media kapen Haradinajn te revoltuar pas fjalimit te Kadri Veselit ne foltoren e Kuvendit.Ja Dhe V:!deo nvazhdum tlajmit. “Na jemi marr vesh, qe unë me fol ne foltore, ai me fol aty ku është e […]

Continue Reading

Kosova Merr Një Lajm Të Keq Nga SHBA

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë se janë anuluar ftesat për 14 pjesmarrës nga Kosova në tetë programe të Qendrës Evropiane për Studime të Sigurisë “George Marshall”. “Ambasada e SHBA-së mund të konfirmojë se ftesat për 14 pjesëmarrësit nga Kosova në tetë programe që fillojnë në mars […]

Continue Reading

Naim Abazi: Halil Kastrati Ndërton Shtëpi Me Paratë E Të Tjerëve

Këngëtari Naim Abazi në ‘Mirage’ ka folur edhe për hoxhën dhe humanistin Halil Kastrati. Këngëtari Naim Abazi vjen me një intervistë ekskluzive në emisionin ‘Mirage’ aty ku flet për shuë të pathëna, shkruan lajmi.net. Abazi foli rreth karrierës së tij muzikore dhe asaj televizive, jetës private, por i ka thënë edhe disa fjalë për hoxhën […]

Continue Reading