Coutinho i drejtohet Valverdes, ka një kërkesë për të

Ndeshja kundër Liverpoolit do jetë shumë emocionuese për Luis Suarezin dhe Philippe Coutinhon, pasi ata kthehen tek ish-klubi dhe ish-fansat e tyre me të cilët kanë kaluar shumë momente të mira. Siç raporton ‘as’,Philippe Coutinho ishte afruartek Ernesto Valverde në stërvitjen e djeshme dhe kishin biseduar për disa çështje. Në bazë të asaj se çka […]

Continue Reading

Do luajnë me Barçën, por ja çfarë do bëjnë Mane dhe Salah atë ditë!?

Nëse ekziston diçka interesante e cila duhet parë në ndeshjen mes Barcelonës dhe Liverpoolit, ajo padyshim që do jetë agjërimi i lojtarëve musliman të klubit anglez. Më të ‘spikatur’ dhe lojtarë të cilët e shfaqin më shumë besimin e tyre janë Sadio Mane dhe Mohamed Salah. Siç thuhet, këta dy pritettë agjërojnë në ditën kurluhet […]

Continue Reading

PSG gati t’a bëj shkëmbimin e shekullit, ja cilin lojtar ofron për Coutinhon

PSG duket mjaftë e vendosur që t’a transferojë mesfushorin eBarcelonës,Philippe Coutinho gjatë kësaj merkatoje verore dhe tanimë ata i’a kanë rreshtuar ofertat Barcelonës. Megjithëse {llimisht bordi i parisienëve provuan që me shumë parash t’a transferojnë, kjo nuk i ka bërë fort përshtypje bordit katalanas,raporton e përditshmja franceze, L’Equipe. Në këtë mënyrë,PSG është e gatshme që […]

Continue Reading

Guardiola i thotë Cityt: ‘Ma sjellni këtë lojtar të Barçës!’

Do ishte e çuditshme, por në fakt ka ndodhur, dhe ish-trajneri i Barcelonës,Pep Guardiola, aktualishti Cityt, i ka kërkuar bordittë këtyre të fundit një lojtar nga Barça. Duke parë situatën që është krijuar herë pas here në mesfushën e tij këtë sezon si dhe gjendjen aktuale të Coutinhos teBarcelona, ai dëshiron t’a shfrytëzojë gjendjen e […]

Continue Reading

Barça po e merr lojtarin e madh francez që po e do e gjithë Europa.

Barcelona dëshiron të vazhdojë me planin e saj në lidhje me nënshkrimin e talentave të rinjë që të ndërtojë një ardhme sa më të mirë dhe sa më të shëndosh. Së fundmi në listën e objektivave tëBarcelonës është paraqitur edhe emri i Bilel Hassaini,raporton e përditshmja katalanase, Mundo Deportivo. Bilel Hassaini është 18 vjeçari i […]

Continue Reading

Bartomeu nuk ndalet, rrit ofertën për 180 milionë euro për yllin e madh

Barcelona nuk dëshiron të heq dorë nga transferimi i suulmuesit të Tottenhamit, Harry Kane. Sipas të përditshmes britanike “Express”, katalanasit ka rritur ofertën për yllin e Anglisë në 180 milionë euro, duke tërhequr anglezët me këtë ofertë. Ai është në dyshim nëse do vazhdojë me Londinezët apo jo, dhe kjo e ka shtyrë skuadrën katalanase […]

Continue Reading

Messi ‘arrin marrëveshje’ me Bartomeun, ja sa do fitojnë lojtarët nëse arrihet tripleta

Si kapiten dhe lideri skuadrës, Leo Messi ka biseduar dhe është konsullutar me bordin me në krye presidentin, Josep Maria Bartomeu mbi bonuset që skuadra do të merr në rast se katalanasiti’a dalin t’a fitojnë tripletën për këtë sezon. Sipas asaj që raportojnë disa burime të afërta me klubin, ata kanë rënë dakord se nëse […]

Continue Reading

Neymar kërcënon PSG-në ‘Nëse nuk e lejoni rikthimin tim te Barça, do ta bëj këtë gjë’

Neymar është më i vendosur se kurrë dhe mendon se tani ka ardhur koha që ai të rikthehet në Barcelonë, ku korri një sukses të madh para transferimit të tij te PSG ja. Mirëpo, i gjithë prooblemi qendron te pronarët e klubit të tij aktual që do bëjnë të pamundurën që të ndalin një lëvizje […]

Continue Reading

Lojtari kyç i thotë bordit: ‘Tani është koha të largohem!’

Çdo fillim ka edhe një fund. E tillë është edhe epoka e mesfushorit mjaftë të rëndësishëm tëBarcelonës, Sergio Busquets me skuadrën katalanase pas shumë viteve shërbim në mesfushë. Kjo përfaktin se sipas asaj që raporton e përditshmja katalanase, Mundo Deportivo,Busquets e ka njoftuar klubin se dëshiron të largohet. Ai ka zgjedhur‘MLS’, kampionatin amerikan ku zakonishtlegjendat […]

Continue Reading