Kështu luten gurbetqarët që kosovarëve mos të ju lëshohen vizat

Liberalizimi i vizave është një nga temat më të diskutuara në medie, rrjete sociale dhe në bisedat e të gjithë qytetarëve të Kosovës, shkruan Onair Tashmë ka mbetur vetëm edhe një hap i fundit për ta plotësuar që qytetarët e Kosovës të mund të udhëtojnë në Evropë pa kufizime. Por aktori i dashur për shqiptarët […]

Continue Reading

Punëtori që habiti të gjithë me zërin e tij, dëgjojeni si këndon

Punëtori që habiti të gjithë me zërin e tij, dëgjojeni si këndon Një video e publikuar kohë më parë në rrjete sociale, ishte bërë hit për një arsye të mirë. Në video, burri që duket se është mjeshtër shtëpish, qëndron i ulur në mbi zhavorr me një cigare në dorë, përderisa këndon. Ai shfrytëzoi disa […]

Continue Reading

I DEHURI TENTON TA KAPËRCEN KANALIN E LUMIT, E PËSON KEQ (VIDEO, +16)

Një djalë i ri që kishte dalur të argëtohet me miqtë, është filmuar duke tentuar nën ndikim të alkoolit ta kapërcen kanalin e një lumi në Bournemouth të Anglisë. Edhe pse miqtë e tij ishin të vetëdijshëm që kanali ishte shumë i gjerë dhe ai ishte nën ndikim të alkoolit, tërë kohën e duartrokisnin duke […]

Continue Reading

Vallëzimi i këtij burri do t’ju bëjë të qeshni me lot

Kjo video e këtij burri duke vallëzuar do t’jua ndreq ditën! Një video e publikuar në Facebook, shfaq një burrë duke vallëzuar në mënyrë qesharake. Videoja e incizuar diku në Liban, tregon vallëzimin qesharak të burrit, transmeton Gazeta Express.     Videoja e incizuar diku në Liban, tregon vallëzimin qesharak të burrit, transmeton Gazeta Express.

Continue Reading

Tradita e rrahjes së dhëndrit te shqiptarët, shikoni çfarë i bëjnë

Te shqiptarët, edhe pse më rrallë, në disa zona vazhdon të aplikohet tradita e goditjes së dhëndrit, para se ai të shkoi bashkë me nusen e tij në dhomën e tyre. Kjo ndodhë në përfundim të dasmës, në momentin që quhet ‘kur hyn dhëndri’. Në këtë moment, miqtë dhe të afërmit, është traditë që të […]

Continue Reading

Prekëse, kafsha vajton për mikun e tij të shkelur nga vetura

Çfarë kanë të përbashkët njerëzit dhe rekunët? Aftësia për të vajtuar të vdekurit. Një video ka dalë në internet që shfaq momentin kur një rekun qanë pranë trupit të mikut të tij të vdekur – që me gjasë e ka shkelur një veturë. Një veturë mund të shihet e ndalur para trupit të rekunit, përderisa […]

Continue Reading

Mbajeni lotët nga të qeshurat, Burim Ademi vje me një video epike – Ja çka thotë

Burim Ademi është një i ri cili publikon shumë video vines, shkruan Gazeta NewBorn. Ai thuajse çdo ditë poston video të ndryshme ku bën të qeshin shumë njerëz. Edhe një video të publikuar Burim Ademi tregon se çka bëjnë shqiptarët pasi ta kryejnë dasmën në restaurant.          

Continue Reading