Me ta kput shpirti Ky është Kosovari që ndrron jett në Zvicerr

Ne lule te rinis ne moshen 36 vjecare ka nderruar jete ne Zvicerr Ilmi Ali Perzhaku nga Studencani. Ai la pas vetit gruan dhe dy femit, shkruan Dardania Press. Varimi te ndierit behet sot ne ora 15:00 ne Studencan. Dardania Press ju shpreh ngushellime familjareve! Allahu e dergoft ne Xhehnet MOS KALO PA THAN “NGUSHELIME […]

Continue Reading

A jeni bërë gati? Ky është moti deri të premtën

Ky është parashikimi i motit për nesër.Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se nesër do të mbajë mot i ndryshueshëm, i vanet dhe me intervale me diell.   Temperaturat minimale paraqiten të larta për këtë periudhë kohore, po ashtu edhe temperaturat maksimale do të shënojnë rritje.   Minimalet do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa […]

Continue Reading

Ky lajm për Vlora Çitakun po i çmend serbët, ja çka thonë

Të forta, të pushtetshme, të pashme. Dinë të bëjnë politikë, por edhe të prezantojnë stil. Deri më tani mund t’i keni parë, thjesht, në televizion si politikane, por ato janë më shumë se kaq. Ju njohim me prejardhjen, profesionet dhe jetën private të tyre, shkruan “Kosovarja”. Vlora Çitaku Vlora Çitaku është e lindur në fshatin […]

Continue Reading

Kjo është për gjithë ata persona që posedojnë patentë shoferi, kjo i ka zënë në befasi

Këto ndryshime në normat për regjistrimin e automjeteve i ka bërë të ditura Ministria e Punëve të Brendshme, në përgjigjet e saj. Në bazë të këtij li gji dety rimisht pronari i automjetit, me rastin e regjistrimit duhet të posedoj patentë-shofer. “Përdoruesi i mjetit ose bartësi i të drejtës së përdorimit të mjetit mund të […]

Continue Reading

Tarameles” i ndodhe diçka që i habiti të gjithë

Xheison Bafti një nga fëmijët e emisionit “Në kurthin e Piter Pan” është kthyer në vogëlushin më të dashur për shqiptarët. Xheison ka marrë pseudonimin “Taramelja” për shkak se nuk arrin të shqiptojë shkronjën ‘K’. Ajo e cila është më rëndësishmja është se si ky djalë ka arritur që të bëhet i famshëm aq shpejtë. […]

Continue Reading

Zbulohet një detaj tjetër për Hasan Krasniqin

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Imer Beka, ka konfirmuar se prokuoria kishte ngritur aktauzë për kanosje në fund të vitit 2017 ndaj Hasan Krasniqit, personit që të hënën në Prishtinë va gruan, renë dhe më pas edhe veten. Beka për KTV ka konfirmuar sot se ka pas një kallëzim penal ndaj Krasniqit dhe prokeoria […]

Continue Reading

Pas raportimit për veteranin e UÇK-së, Halil Kastrati merr vendimin e madh

Pas raportimit të “Gazeta Blic” për rastin e vajzës së veteranit të UÇK-së, lajmërohet edhe Halil KastratiShare Button Gazeta Blic Një ditë pas transmetimit të intervistës me ish-pjesëtarin e UÇK-së Muhamed Kuka, në “Gazeta Blic” ku është deklaruar për gjendjen e rëndë të vajzës së tij 17 vjeçares Pranvera Kuka, drejtori i shoqatës humanitare “Jetimat […]

Continue Reading

LAJMI I FUNDIT: “Dridhet” Qeveria Haradinaj, çfarë po ndodh

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismajli ka theksuar se kjo parti do ta nominoj Kadri Veselin për kryeministër. “PDK do ta ketë kryeministrin e ardhshëm, e ai do të jetë Kadri Veseli”, tha ai në emisionin Interaktiv të KTV—së, Ai tha se PDK do të dalë e para në zgjedhjet e ardhshme, ndonëse […]

Continue Reading