Naim Abazi reagon sërish për Halil Kastratin: Jep një sqarim dhe një paralajmërim

Këngëtari nga Kosova, Naim Abazi është tentuar të sqarohet në lidhje me deklarimin e tij për humanistin Halil Kastrati, për të cilin ka deklaruar disa ditë më parë se “ndërton shtëpi me paratë e të tjerëve”. Në një reagim në rrjetin social Facebook, një ditë pas publikimit të intervistës ku ai foli për Halil Kastratin, […]

Continue Reading

Thaqi: Majlinda, e artë edhe në Düsseldorf të Gjermanisë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi nuk ka vonuar pak minuta që të urojë Majlinda Kelmendin për fitoren e medaljes së Artë në Gjermani. ‘Majlinda e pakonkurrencë në botë. E artë edhe në Düsseldorf të Gjermanisë. Urime Kosovë’’, ka shkruar Thaçi.   Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e Artë në Grand Slamin që po mbahet në […]

Continue Reading

EKSKL.UZIVE: Vajza Nga Drenasi! Avokatin Gazmend Halilaj E Ka

Ditëve të fundit, prokuroria ka njoftuar opinionin se në proces të he.timeve është intervistuar edhe avokati Gazmend Halilaj, i cili e kishte bërë këtë rast publik. Nga gjetja e provave gjatë heti.meve, është dyshuar se edhe Halilaj ka abu me vajzën, ndërsa këto pretendime avokati Halilaj i ka hedhur poshtë kategorikisht. Ai ka thënë se […]

Continue Reading

Vali Corleone i del në krah Halil Kastratit e godet Naimin: O trullan ti edhe Mihrija mi keni lyp 1 milion euro për…

Vali Corleone i del në krah Halil Kastratit e godet Naimin: O trullan ti edhe Mihrija mi keni lyp 1 milion euro për… Këngëtari Naim Abazi në ‘Mirage’ ka folur edhe për hoxhën dhe humanistin Halil Kastrati. Këngëtari Naim Abazi vjen me një intervistë ekskluzive në emisionin ‘Mirage’ aty ku flet për shuë të pathëna. […]

Continue Reading

NAIM ABAZI REAGON SËRISH PËR HALIL KASTRATIN – JEP NJË SQARIM DHE NJË PARALAJMËRIM

Këngëtari nga Kosova, Naim Abazi është tentuar të sqarohet në lidhje me deklarimin e tij për humanistin Halil Kastrati, për të cilin ka deklaruar disa ditë më parë se “ndërton shtëpi me paratë e të tjerëve”. Në një reagim në rrjetin social Facebook, një ditë pas publikimit të intervistës ku ai foli për Halil Kastratin, […]

Continue Reading

Nuk Do Ta Besoni, Shikojeni Se Çka I Zbuloi Milaim Zeka Thaçit E Vuçiqit

Në emisionin “Kojshia Show” këtë javë u diskutua shumë edhe për korrigjimin e kufijve pasi mysafirë ishte deputeti Milaim Zeka. Moderatori Sadri Imeri deshi t’i tregoj Milaim Zekës një dokument të marrëveshjes së fshehur!     LAJME E dhimbszhmNdërsa Milaim Zeka nuk hezitoi ta zbuloj marrëveshjen e fshehur për korrigjim të kufijve ndërmjet Kosovës e […]

Continue Reading

Befason Naim Abazi: Derisa Halil Kastrati ndërton shtëpi me para të tjerëve kurse Naimi dhe Mihrija bëjnë..

Këngëtari Naim Abazi në ‘Mirage’ ka folur edhe për hoxhën dhe humanistin Halil Kastrati. Këngëtari Naim Abazi vjen me një intervistë ekskluzive në emisionin ‘Mirage’ aty ku flet për shuë të pathëna. Abazi foli rreth karrierës së tij muzikore dhe asaj televizive, jetës private, por i ka thënë edhe disa fjalë për hoxhën dhe humanistin […]

Continue Reading

Shqiptarja lind gjashtënjakë në Zvicër, shteti i ofron gjithçka

Një nënë nga Prishtina ka lindur gjashtë fëmijë të shëndosh si molla. Në një fotografi të postuar nga albanes.ch, kjo nënë shihet pranë bebeve të shtrira në divan. Zvicra është krenare dhe e lumtur qe një grua Shqiptare ka lindur gjashtenjak ne shtetin e saj. Shteti Zviceran ka vendosur qe te kryej te gjitha obligimet […]

Continue Reading

Lajmi fundit për liberalizimin e vizave nga BE-ja në këtë datë liberalizohen vizat

Kryeministri Haradinaj ka thënë se liberalizimi i vizave mund të ndodhë brenda vitit 2018. Megjithatë, në përgjigjen e përfaqësisë së përhershme austriake në BE, kjo gjë është absolutisht e pamundur, për shkak se procesi është ende në fazën fillestare dhe nuk figuron askund në agjendë për këtë vit, shkruan Gazeta Express. Pavarësisht deklarimeve të kryeministrit […]

Continue Reading