Pa vde kjeen me sy, britma e këngëtarit: O Zot, kur po e humbja familjen, ç’e doja famën e pasurinë!

Këngëtari kosovar Labinot Rexha ka pësuar një aks ident të rrezikshëm ndërsa udhëtonte me makinë me familjen e tij drejt Zvicrës. Rexha ka rrëfyer në Facebook përjetimin e tmerrshëm se mos gruaja dhe fëmijët i ranë në ujërat e akullta dhe momentin kur djali i tij si ëngjëll i thotë ‘jam mirë”. Nga ky ak […]

Continue Reading

Çmendet Serbia, këngë me çiftelia midis Beogradit: “Për Kosovë ja sot ja kurrë” (Video)

Në Beograd mbrëmë ka jehuar kënga shqiptare me çiftelia. Në një nga klubet e kryeqytetit të Serbisë është lëshuar muzikë burimore nga Kosova për më shumë se gjysmë ore. Media e ka siguruar një video ku dëgjohet kënga me çiftelia, derisa serbët e grumbulluar mundohen të kërcejnë më të ndiq edhe pamjet e tera te […]

Continue Reading

Meshkujt që martohen me femra të plota janë më të lumtur, ja arsyeja pse… (Video)

Ndonëse është menduar se meshkujt i preferojnë femra te gjata e të holla, studimet e reja tregojnë se ata kanë nevojë t’i zgjerojnë horizontet e tyre. Në një studim të kryer nga psikologët e Meksikës, është zbuluar se meshkujt të cilët janë në lidhje me femra pak të plota, janë dhjetëfish më të lumtur krahasuar […]

Continue Reading

Ra në dashuri me shoferin 22-vite më të madh, familja nuk e pranon më në shtëpi (Video)

Një vajzë 20-vjeçare është mohuar nga familja e saj pasi ra në dashuri me një shofer autobusi, që është 22 vite më i madh dhe ajo. Laura Kreuzter e njohu për herë të parë, Kai Semmelmann, tre vite më parë në Gjermani kur udhëtonte me autobusin e tij ditë për ditë. 20-vjeçarja rrëfen që aso […]

Continue Reading

LAJMI FUNDIT: Zvicra “në hall”: Kemi nevoje urgjente per emigrante, rrogat jane te shkelqyera! (Video)

Punë ka, por s’ka profesionistë”. Kjo është shprehja që përdor gjithmonë kreu i qeverisë për të zbutur apo mbuluar papunësinë që ka kapluar vendin. Të gjithë e dimë si është situata e punësimit në vend, ndaj të shumtë janë personat që i janë drejtuar emigrimit për të siguruar të ardhura. Një nga vendet që është […]

Continue Reading

Shikojeni se cka i bën Kallashi Linda Morines në emision Live (Video)

Linda Morina dhe Kallashi janë dy femrat më të diskutuara të showbizit.Tani kur ato janë bërë edhe bashkë vëmendja nuk ka ku të shkojë diku tjetër.Kallashi ka marrë përsipër që të transformojë atë me pamje edhe veshje. Gjithashtu Kallashi i ka premtuar që sapo ajo të realizojë këngën do të kujdeset për realizimin e videoklipit […]

Continue Reading

Ky është biznismeni i parë Kosovarë nga Gjermania që kërkon 500 puntorë (Video)

Kosovari nga Gjermania ka kerkuar 500 puntore ne baushtell, pasi tashme jan hequr vizat aplikimi per vize nuke eshte problem, e gjitha ajo qfar duhet te beni eshte te plotsoni formularin me poshte dhe te dergoni ne numrin qe ju lem me poshte aplikimi vlen deri ne fund te vitit.Në Gjermani po diskutohet që azilkërkuesit […]

Continue Reading

Shkon pa jelekë në shkollë, Shiko çka i bën drejtori (Video)

Të shkosh në shkollë pa jelekë është e ndaluar. Ose më mirë, në “Helena High School” në shtetin e Montanës në SHBA, nuk është e mundur. Drejtori i shkollës, ka kritikuar ashpër një nxënëse, Katlyn Juvik dhe e ka dërguar në shtëpi, sepse nuk mbante veshur asgjë poshtë bluzës. Një sjellje e papërshtatshme, që shkel […]

Continue Reading

Lajm surprizues vjen për të gjithë ju që doni të beni pantentën, ose rinovoni atë (Video)

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit të Transportit Rrugor njoftoi dje lehtësimin e procedurave për marrjen e patentës. Sipas kësaj drejtorie, kush nuk kalon në testimin praktik të marrjes së patentës, nuk do të duhet të riaplikojë për testin teorik. “Jo më riaplikim për test teorie nëse e ke marrë atë, por ke ngelur në praktikë. […]

Continue Reading

Çifti nga Lipjani show në dasmën e tyre, shikoni pjesën “kallma cigaren” (Video)

Një çift nga Lipjani çdo herë e kishin menduar dasmën e tyre si të veçantë dhe shumë madhështore, kjo doli të jetë ashtu. Martesën e tyre e bënë në një restorant shumë luksoz me këngë e valle, më e veçanta e dasmës së tyre ishte pjesa kur çifti nuk ndaleshin me vallëzim, duke argëtuar kështu […]

Continue Reading