Detaje Ekskluzive: SHBA Për Ushtrinë I Sjellin Edhe 4 Helikopterë. Javëve Të Ardhshme Vijnë Blindat MRAP

Kontigjenti i parë me pajisje ushtarake për Ushtrinë e Kosovës nga SHBA-ja tashmë ka mbërritur në Kosovë. Ky kontigjent përfshinë 24 automjete të blinduara amerikane të tipit High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle (HMMWV), ndryshe të njohura edhe si Humvee. Ballkani.info më herët publikoi fotografinë e këtyre blindave që tashmë janë parkuar në oborrin e Kazermës […]

Continue Reading

Tupani kërset para gjinekologjisë, babai i gëzuar jo për djalë, por…!

Tupan e valle jemi mësuar të shohim shpesh para Klinikës së Gjinekologjisë në QKUK. Por kjo ndodh zakonisht për lindjen e djemve, e sidomos kur ata vijnë në këtë jetë pas disa vajzave. Por kjo nuk ka qenë arsyeja pse kërsiti tupani e u hodh vallja këtë të hënë në Gjinekologji ja pamjet e mahnitshme […]

Continue Reading

Vuçiq Në Pani k Nga Masat E Reja Të ushtris se kosoves ja qfar thot ai ….

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha sot se Kosova është e gatshme të aplikojë masa të reja ndaj Serbisë, duke thënë se bëhet fjalë për tri masa të vështira që mund të ndërmerren, por pa treguar se për çfarë bëhet fjalë. I pyetur nga gazetarët nëse ka vlerësime se çfarë veprimesh të tjera mund të ndërmerr […]

Continue Reading

SHBA Tmerron Serbët E Rusët, Njihuni Me “Bishat” E Luftës Që Do T’ia Dhurojë Kosovës

Me 14 dhjetor në Kuvendin e Kosovës pritet të votohet projekt-ligji që fillon transformimin FSK-në në Ushtri të armatosur. Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) publikisht kanë deklaruar pro të drejtës së Kosovës për të pasur Ushtri që do t’i jepte mundësi ta mbronte vetën në Ballkanin e tendosur. Në fotot më poshtë, mund t’i […]

Continue Reading

Pamje apokaliptike, protestuesit i vendosin fla.kën Parisit (Video)

Protesta në Francë vijon të zhvillohet, e ndërsa kjo është më e dhunshmja që nga viti i largët 1968. Në atë kohë ishin studentët të cilët protestuan. Më poshtë janë pamjet apokaliptike, të cilat po ‘pushtojnë’ mediat ndërkombëtare dhe në rrjetet sociale Pas anulimit të vendimit për rritjen e çmimit të naftës, protestuesit vazhdojnë përplasjet […]

Continue Reading

Exluzive sapo ndodhi nga xhandarmëria serbe i ndodhi kjo e keqe Kosoves para 15 minutash ata kanë.. (Video)

Kuvendi i Republikës së Kosovës me shqetësim të thellë ka pranuar lajmin për ndalimin e sotëm të deputetit të tij, Sllobodan Petroviq, nga ana e xhandarmërisë së Serbisë, në pikën kufitare në Merdare. Deputeti Petroviq ishte duke udhëtuar nënjë vizitë familjare në Serbi (përkatësisht te motra e tij), në momentin kurështë ndaluar (rreth orës 11:30) […]

Continue Reading

6500 euro më muaj për të punuar në Norvegji, ja profesionet që kërkohen (Video)

Norvegjia duket se është duke kërkuar për fuqi punëtore dhe ofron një pagë të mirë në disa prej fushave mjaft të rëndësishme. Paga varion deri ne 6 mijë e 500 euro në muaj, ndërsa profesionet që janë më shumë të kërkuara përfshijë inxhinierë, mësues sidomos ata të shkencave natyrore, mjekë dhe infermierë, shoferë autobusash, kuzhinierë […]

Continue Reading

Çmenden serbët: Kosova blen në SHBA 4 miliardë dollarë armë dhe sistemin antiraketor

Mediat serbe po merren intensivisht me zhvillimet në Kosovë, sidomos me këto që kanë të bëjnë me Ushtrinë. Vizita e kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në SHBA, i ka “çmendur” fare serbët. Media serbe shkruan se “njeriu më i fuqishëm nga Prishtina” ka shkuar në Amerikë për të blerë armë për Ushtrinë e […]

Continue Reading

E Fundit: Sapo u dha lajmi urime kosove.. Vizat hiqen ja nga kur (Video)

E fundit ‘ sapo u dha lajmi urime kosove.. Vizat hiqen ja nga kur….Shtetasit e Republikës së Kosovës mund të udhëtojnë pa viza kete e thot diplomati Amerikan para pak minutash Wess Mitcheli ne prishtine tha se shba e mbeshtet kosoven ne shume cesthje perfshire edhe krijimin e ushtries: por aj thot se vizat do […]

Continue Reading

Kosova Behet me ajroplan urime ja kush i dhuroj kosoves.

Me 14 dhjetor në Kuvendin e Kosovës pritet të votohet projekt-ligji që fillon transformimin FSK-në në Ushtri të armatosur. Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) publikisht kanë deklaruar pro të drejtës së Kosovës për të pasur Ushtri që do t’i jepte mundësi ta mbronte vetën në Ballkanin e tendosur shtypni posht rek’lam dhe ju hapet […]

Continue Reading