Vidal tregon se për çka u surprizua kur erdhi te Barça!

Në një event komercial në Kili, mesfushori i Barcelonës, Arturo Vidal sqaroi objektivin e tij për këtë sezon. “Unë po e përgatis vetveten ta ngrej trofeun e Champions Leagues këtë sezon, ky është objektivi im,” tha ai fillimisht.   “Unë isha shumë i surprizuar se si më pritën në dhomat e zhveshjes të Barcelonës, të […]

Continue Reading

Milan-Malcom, vjen lajmi “bombë” nga Spanja

Corriere dello Sport citon burime në Spanjë që pretendojnë se përfaqësuesit e Milanit u takuan me angjentin e Malcomit për të diskutuar një transferim , përcjell ORAinfo.   Gazeta shton se Rossonerët e donin brazilianin në janar, por u tha që 22-vjeçari do të kushtonte ‘të paktën 50 milionë euro’.Ndikimi i brazilianëve po rritet në […]

Continue Reading

Ndeshja Barcelona – Chelsea do të referohet nga gjyqtari kosovar

Do të zhvillohet ndeshja mes Barcelonës dhe Chelseas.Gjyqtari i mirënjohur nga Kosova, Bekim Zogaj, me nënshtetësi zvicerane, do të referojë në ballafaqimin gjysmëfinal të UEFA Youth League në futboll, mes Barcelonës U-19 dhe Chelsea U-19. Aty do të jetë i pranishëm edhe Roberto Rossetti, shefi i gjyqtarëve në UEFA.   Ndeshja luhet me 26 prill […]

Continue Reading

Mbrëmë patëm spektakël në Champions League, ja cilat ndeshje na presin sonte

Mbrëmë patëm shumë surpriza në ndeshjet që u luajtën në Champions League.Barcelona dhe Ajaxi i Amsterdamit do të mësojnë sonte kundërsharët më të cilët do të përballën në gjysmëfinale të Championsit. Në orën 21:00 do të zhvillohet dy çerekfinalet e mbetura të kthimit, Manchester City-Tottenham dhe Liverpool. Vëmendjen më të madhe e merr pa dyshim […]

Continue Reading

Barcelona “ndezë” La Ligën, po e transferon yllin 100 milionësh

Barcelona dëshiron të nënshkruajë sulmuesin e Manchester United, Marcus Rashford këtë verë në një marrëveshje £ 100m, raporton Daily Mirror. Barca, thuhet se do të përpiqet të tërheqë 21-vjeçarin nga Old Trafford me një vit të mbetur në kontratën e tij, përcjell ORAinfo. Rashford, një produkt i akademisë së United, ka një mundësi të zgjasë […]

Continue Reading

Barça po e shet futbollistin 80 milionësh, po e transferon yllin e Ajaxit

AS raporton se Barcelona është e gatshme të shesë Samuel Umtiti te Juventusi këtë verë në mënyrë që të transferojë kapitenin e Ajax, Matthijs de Ligt.Udhëheqësit e La Ligas u përballën me konkurrencën e Juventusit për yllin holandez, por do të sakrifikojnë fituesin e Kupës së Botës për të siguruar nënshkrimin e adoleshentit, përcjell ORAinfo. […]

Continue Reading

Barca i ofron kontratë pesë vjeçare talentit të shumëkërkuar

Barcelona vazhdon të insistojë në transferimin e Matthijs De Ligt.   Skuadra katalane pas zyrtarizimit të Frenkie De Jong, po synon të transferojë edhe një talent nga Ajax. Është Matthijs De Ligt, dëshira e radhës e liderëve të La Ligas.   Mediet në Spanjë raportojnë se Barcelona i ka ofruar kontratë pesë vjeçare De Ligt, […]

Continue Reading

Ndonëse nuk shënoi, Philippe Coutinho u shfaq i ‘paparë’ mbrëmë!

Philippe Coutinho ofroi një performancë shumë të mirë mbrëmë, dhe padyshim që ajo që ofroi braziliani nuk do shkojë pa u vërejtur, pasi ai ishte ‘çelësi’ i sulmit blaugrana…     ‘MARCA’ raporton se Coutinho ishte special mbrëmë dhe ai nuk meritonte të zëvendësohej nga Valverde. Megjithatë, plani i teknikut spanjoll ishte krejtsisht tjetër gjë […]

Continue Reading

Në ndeshjen e kthimit, Messi do të ndryshoj pamjen e tij.

Leo Messi pësoi një dëmttim të rëndë mbrëmë nga Chris Smalling, ku edhe u tha se argjentinasi ka pasur vështirësi në frymëmarrje gjatë ndeshjes, por ai përsëri kishte insistuar të luante.   Siç raportohet nga shumë gazeta, Leo Messi do mungojë në ndeshjen e fundjavës kundër Huescës, por do jetë plotsisht i gatshëm për ndeshjen […]

Continue Reading

Ernesot Valverde flet për gjendjen e Leo Messit

Leo Messi ka pësuar një lëndim në hundë gjatë ndeshjes kundër Manchester Unitedit në kuadër të çerekfinalës së Ligës së Kampionëve.   Fitorja minimale 1:0 në Old Trafford është rezultat i mirë për Barcelonës, mirëpo Lionel Messi pësoi në një duel me mbrojtësin e Manchester Unitedit, Chris Smallingun. Qendërmbrojtësi i “Djajve të kuq”, Chris Smalling, […]

Continue Reading