Vuçiq Në Pani k Nga Masat E Reja Të ushtris se kosoves ja qfar thot ai ….

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha sot se Kosova është e gatshme të aplikojë masa të reja ndaj Serbisë, duke thënë se bëhet fjalë për tri masa të vështira që mund të ndërmerren, por pa treguar se për çfarë bëhet fjalë. I pyetur nga gazetarët nëse ka vlerësime se çfarë veprimesh të tjera mund të ndërmerr […]

Continue Reading

E pabesueshme ajo:Çka ndodhi në një spital të Shqipërisë, mjeku kap motren për…

Por është për të vënë duart në kokë me mënyrën se si trajtohen pacientët atje. Një video e mbërritur mbrëmjen e sotme tregon vetëm një anë të errët të këtij spitali që duket se ka të punësuar persona me të vërtetë të paaftë.     Një qytetar ka dërguar një video ku një infermiere i […]

Continue Reading

Vuçiq Në Panik Nga Masat E Reja Të Kosovës Kundër Serbisë…

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha sot se Kosova është e gatshme të aplikojë masa të reja ndaj Serbisë, duke thënë se bëhet fjalë për tri masa të vështira që mund të ndërmerren, por pa treguar se për çfarë bëhet fjalë. I pyetur nga gazetarët nëse ka vlerësime se çfarë veprimesh të tjera mund të ndërmerr […]

Continue Reading

Ceca Tregon Çka Bëri Me Policët E Kosovës…

Gruaja e kriminelit serb Zheljko Razhnjatoviq, i njohur me nofkën Arkan, Svletana Razhnjatoviq-Ceca qëndroi të shtunën në Mitrovicën e Veriut, ku mbajti koncert para disa serbëve të atjeshëm. Këngëtarja e turbofolkut serb erdhi në Kosovë, përkundër se Ministri jonë i Kulturës kishte thënë fjalë të mëdha se ajo do të bllokohej në kufi. Por, ajo […]

Continue Reading

Moderatori ia fut duart live në transmetim, çmendet këngëtarja e njohur…

Në një emision televiziv në Angli, moderatori Louis Walsh i fut duart të ftuarës së tij, Mel B-së.     Ndërkohë që janë duke folur, Louis i kishte hedhur krahun Melit dhe fillon e fërkon nga të pasmet. Ja si e bën hor para miliona shikuesve pero me shum shtp nhapceren per ta par vidon […]

Continue Reading

Gjermania “dhuratë” për 2019, një thes i madh me para per te gjithe shqiptaret…

Një superlajm ka qenë për Shqipërinë dhurata e madhe që vjen nga Gjermania për vitin 2019.Ndërsa është kthyer në donatorin më të madh të Shqipërisë, ajo do të japë plot 164,4 milionë euro përmirësimi i jetës së njerëzve.     Kështu teksa sqaron se një fond i tillë do të lëvrohet nga Qeveria Federale për […]

Continue Reading

SHBA Tmerron Serbët E Rusët, Njihuni Me “Bishat” E Luftës Që Do T’ia Dhurojë Kosovës

Me 14 dhjetor në Kuvendin e Kosovës pritet të votohet projekt-ligji që fillon transformimin FSK-në në Ushtri të armatosur. Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) publikisht kanë deklaruar pro të drejtës së Kosovës për të pasur Ushtri që do t’i jepte mundësi ta mbronte vetën në Ballkanin e tendosur. Në fotot më poshtë, mund t’i […]

Continue Reading

LAJMI FUNDIT: Shikoni çfarë “Ultimatumi” tani i vendos Amerika Serbisë për Kosovën

Interesi i SHBA-ve është që dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit të përfundojë me një marrëveshje paqeje dhe të mos sjellë prapa konfliktin e viteve të 90-ta. Kështu tha sot kongresisti amerikan, Emanuel Cleaver, i cili shtoi se një marrëveshje paqeje, do të ishte shumë e rëndësishme për përspektivën euroatlantike të të dy vendeve, transmeton lajmi.net. […]

Continue Reading

Jetoni nga Kosova bëhet kryelajm në mediat e Zvicrës me veprimin që bëri atje…

Për njëmbëdhjetë vite me radhë, Jetoni 65-vjeçar mashtroi pensionin invalidor, derisa nuk e zbuloi një detektiv social. Jo krejtësisht të pafajshëm ishin edhe mjekët, të cilët shumë lehtëkishin konfirmuar se simulanti nuk ishte në gjendje të punonte, shkruan“Aargauer Zeitung”. Kur punëtorët e Institutit të SigurimeveShoqërore Aargau (SVA) e vizituan Jetonin, ai u shtri në divan […]

Continue Reading

Serbia Nuk E Priste Këtë, Gjermania Jep Këtë Urdhër…

Gjermania i ka vënë një kusht që për shtetin serb padyshim është i parealizueshëm, shkruan gazetametro.net Ambasadori gjerman në Serbi, Thomas Schieb, i ka bërë të qartë Serbisë se duhet t’i ndërprej marrëdhëniet me Rusinë nëse dëshiron të anëtarësohet në BE. “Pajtueshmëria me politikën e jashtme dhe të sigurisë të BE-së është për shumë vende […]

Continue Reading