Vidal tregon se për çka u surprizua kur erdhi te Barça!

Në një event komercial në Kili, mesfushori i Barcelonës, Arturo Vidal sqaroi objektivin e tij për këtë sezon. “Unë po e përgatis vetveten ta ngrej trofeun e Champions Leagues këtë sezon, ky është objektivi im,” tha ai fillimisht.   “Unë isha shumë i surprizuar se si më pritën në dhomat e zhveshjes të Barcelonës, të […]

Continue Reading

Milan-Malcom, vjen lajmi “bombë” nga Spanja

Corriere dello Sport citon burime në Spanjë që pretendojnë se përfaqësuesit e Milanit u takuan me angjentin e Malcomit për të diskutuar një transferim , përcjell ORAinfo.   Gazeta shton se Rossonerët e donin brazilianin në janar, por u tha që 22-vjeçari do të kushtonte ‘të paktën 50 milionë euro’.Ndikimi i brazilianëve po rritet në […]

Continue Reading

Ndeshja Barcelona – Chelsea do të referohet nga gjyqtari kosovar

Do të zhvillohet ndeshja mes Barcelonës dhe Chelseas.Gjyqtari i mirënjohur nga Kosova, Bekim Zogaj, me nënshtetësi zvicerane, do të referojë në ballafaqimin gjysmëfinal të UEFA Youth League në futboll, mes Barcelonës U-19 dhe Chelsea U-19. Aty do të jetë i pranishëm edhe Roberto Rossetti, shefi i gjyqtarëve në UEFA.   Ndeshja luhet me 26 prill […]

Continue Reading

Kjo është për gjithë ata persona që posedojnë patentë shoferi, kjo i ka zënë në befasi

Këto ndryshime në normat për regjistrimin e automjeteve i ka bërë të ditura Ministria e Punëve të Brendshme, në përgjigjet e saj. Në bazë të këtij li gji dety rimisht pronari i automjetit, me rastin e regjistrimit duhet të posedoj patentë-shofer. “Përdoruesi i mjetit ose bartësi i të drejtës së përdorimit të mjetit mund të […]

Continue Reading

Përplasia mes Shyhretës e Motrave Mustafa, çka thotë Shkurte Fejza

Yje të tjerë të muzikës po rijnë larg këtij diskutimi. Po vlojnë gjërat brenda estradës muzikore kosovare. Përherë ka diçka befasuese, që shpesh shndërrohet në temë e diskutim të gjatë. Buja e fejesave, martesave e ndarjeve është tejkaluar disa herë nga debati i gjatë i Motrave Mustafa me këngëtaren Shyhrete Behluli, që ka për bazë […]

Continue Reading

I dini të gjitha, por jo edhe këtë gjë për Duda Baljen

Të forta, të pushtetshme, të pashme. Dinë të bëjnë politikë, por edhe të prezantojnë stil. Deri më tani mund t’i keni parë, thjesht, në televizion si politikane, por ato janë më shumë se kaq. Ju njohim me prejardhjen, profesionet dhe jetën private të tyre, shkruan “Kosovarja”. Vlora Çitaku Vlora Çitaku është e lindur në fshatin […]

Continue Reading

Tarameles” i ndodhe diçka që i habiti të gjithë

Xheison Bafti një nga fëmijët e emisionit “Në kurthin e Piter Pan” është kthyer në vogëlushin më të dashur për shqiptarët. Xheison ka marrë pseudonimin “Taramelja” për shkak se nuk arrin të shqiptojë shkronjën ‘K’. Ajo e cila është më rëndësishmja është se si ky djalë ka arritur që të bëhet i famshëm aq shpejtë. […]

Continue Reading

Zbulohet një detaj tjetër për Hasan Krasniqin

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Imer Beka, ka konfirmuar se prokuoria kishte ngritur aktauzë për kanosje në fund të vitit 2017 ndaj Hasan Krasniqit, personit që të hënën në Prishtinë va gruan, renë dhe më pas edhe veten. Beka për KTV ka konfirmuar sot se ka pas një kallëzim penal ndaj Krasniqit dhe prokeoria […]

Continue Reading

E thotë për herë të parë Shkurta, vetëm për këtë arsye do të ndahej nga burri

Shkurte Fejza është këngëtarja kosovare që prej shumë vitesh është pjesë aktive e skenës muzikore shqiptare. Këngët e saj dëgjohen e këndohen me nostalgji të madhe edhe në ditët e sotme, përcjell Ajo është shumë e përfolur në publik e në media sidomos në këtë kohën e fundit kur martoi vajzën. E në një emision […]

Continue Reading

Kunata e Remzies doli për kafe, merr gjithë vëmendjen veshja e saj

Remzie Osmani është një prej këngëtareve më të përfolura të momentit në publikun kosovar. Ajo para pak javëve martoi djalin e saj të vetëm dhe për këtë bëri dasmë të madhe, përcjell ORAinfo. Nuk lanë pa marrë vëmendjen edhe familja e saj e sidomos nusja e vëllai, Xhevahirja. Ajo nuk mungon me postime në rrjete […]

Continue Reading