Me ndihmën e këtij truku do ta gatuani picën më të pëlqyer ndonjëherë!

Ekspertët e kulinarisë theksojnë që truku qëndron në përgatitjen e picës më të mirë pikërisht në temperaturë pjekjeje Për shkak të shijes së parezistueshme, pica është ndër ushqimet më të pëlqyera të shumicës, mirëpo kur i gatuajmë në variantin e shtëpisë, zakonisht nuk na dalin si në restorante dhe piceri, transmeton Telegrafi. Shumë amvisa, kur […]

Continue Reading

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Përgatitja: Lakrës hiqjani rrënjën. Në një enë të thellë qitni ujë dhe pastaj kripë. Zieni lakrën 10-15 minuta dhe nxirreni nga uji, kullojeni dhe lëreni të ftohet. Vezët tundni dhe qitni kripë. Lakrën priteni në tetë pjesë dhe secilën pjesë rrotullojeni në miell, vezë dhe thërrmija buke dhe radhisni në tepsi të lyer. Pak nga […]

Continue Reading

Pite me makarona: Recetë më të lehtë se kjo nuk do të mund të gjeni!

  Kafjall ideal apo darkë për gjithë familjen Përgatitja: Makaronat qitni në tepsi për pjekje. Në një enë tundni vezët, shtoni qumështin, jogurtin dhe djathin dhe sipas nevojës qitni erëza. Qitni makaronat sipër dhe përzieni. Lërini të qëndrojnë një orë duke i përzier herë pas here që makaronat të thithin mirë shtesat. Nxehni mirë furrën […]

Continue Reading

Rizoto e mrekullueshme me kërpudha është ushqim ideal për vapën verore

Verës gjithsesi pëlqehet ushqimi i lehtë, ndërsa ky është pikërisht një ndër ushqimet e tilla Përgatitja: Në vaj fërgoni qepën e grirë pastaj shtoni karotën e grirë. Kur të fërgohet, shtoni shampinjonët e grirë dhe orizin të cilin më parë e keni larë, pastaj qitni pak ujë dhe zieni në zjarr të ngadalshëm. Kur orizi […]

Continue Reading

Mish pule me tri lloje djathërash i cili gatuhet për 20 minuta

Dreka më e mirë përfundimisht është ajo e cila përmban mishin pule Mishi i pulës me tri lloje djathërash është zgjedhje e shkëlqyeshme nëse sot vonoheni për kafjall, pasi që mund të gatuhet për vetëm 20 minuta, transmeton Telegrafi.   Ju garantojmë që asgjë më e shijshme nuk mund të jetë se mishi i pulës […]

Continue Reading

Gëzimja e lë burrin vetëm në shtëpi, shikoni me kë ka dalur

      Gëzime Hamzaj është reja e këngëtares së mirënjohur, Remzie Osmanit. mirënjohur, Remzie Osmanit.Ajo dhe Hamza janë martuar para një muaji dhe dasma e tyre madhështore bëri bujë të madhe në publik e media rozë, shkruan ORAinfo.     Gëzimja vazhdon të jetë shumë aktive në rrjetet sociale, me postime të ndryshme.Sot ajo […]

Continue Reading

Po vjen i nxehti përvëlues në Evropë- a do të preket edhe Kosova?

nxehti nga ferri” po vjen në Evropë – a do të preket edhe Kosova?Sipas një artikulli nga “The Guardian”, alarmi për “Të nxehtin e Ferrit” që do ta kaploj Evropën tashmë është dhënë nga ekspertët. Nga Spanja deri në Zvicër temperaturat mund të arrijnë deri në 40 gradë Celsius ndërsa autoritetet e vendeve të Evropës […]

Continue Reading

Dalin pamje të papara nga fejesa e Norës dhe Robertit

Nora Istrefi dhe Roberti Berisha ka vite që janë martuar. Atë nga kjo martesë e kanë edhe një vajzë, Rene.Nora Istrefi dhe Robert Berisha janë çifti më i dashur i estradës, përveç se janë burë e grua dyshja ushtrojnë edhe profesionin e njëjtë. Se kanë një jetë të lumtur se bashku e dëshmojnë çdo herë […]

Continue Reading

Leartën e vizitoi djali në punë, ajo ju ‘shkrin’ me reagimin

bë e njohur fillimisht si reja e Shyhrete Behlulit dhe tani, Learta Jakupi është një prej emrave më të përfolur.Janë paraqitjet e saj plot stil ato që e bënë edhe më të komentuar në publik e media rozë, përcjell ORAinfo.   Edhe pse është shumë e angazhuar në profesionin e saj dhe në familje, Leartën […]

Continue Reading

Learta e tregon për herë të parë, ja kush e njohu me Kushtrimin

Learta Jakupi është gjithmonë në qendër të medieve rozë.Ajo u bë fillimisht e njohur si reja e Shyhrete Behlulit dhe tani është tejet e përfolur në publik, përcjell ORAinfo. Learta po rezulton shumë e suksesshme edhe në profesionin e saj ku menaxhon një dyqan me veshje elegante për femra.   Gjatë kësaj kohe ajo është […]

Continue Reading