Shpërthim në qendër të Parisit, disa të lënduar

Lajme

Një shpërthim në qendër të Parisit la të lënduar disa persona si dhe shkaktoi dëme në vetura dhe ndërtesa.

Autoritetet deklaruan se shkaktar i shpërthimit të madh mund të jetë një rrjedhje gazi në një furrë buke.

kanë kërkuar nga banorët të qëndrojnë larg zonës, për të mundësuar çasjen e shërbimit emergjent.

Parisi dhe qytetet tjera franceze janë përgatitur për protesta të reja anti-qeveritare këtë fundjavë nën organizimin e Xhaketave të Verdhja, me rreth 80,000 policë në gjendje gatishmërie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *