Zyrtare: Putin vjen në Serbi për ‘finalen’ Kosovë – Serbi

Lajme

Pas letrës që presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës i dërgoi presidentit kosovar dhe atij serb për të shfrytëzuar këtë moment për një marrëveshje historike, tani vjen vizita e presidentit rus në Serbi për finalen e dialogut Kosovë-Serbi.Është vetë presidenti serb Aleksandar Vucic, ai i cili ka konfirmuar sot se Presidenti rus Vladimir Putin do të vizitojë Serbinë më 17 janar, përcjell,shtyp r,eklamen dhe vazhdo

‘Unë do ta mirëpres Presidentin Putin më 17 janar,’ tha Vucic gjatë një konference shtypi me Kryeministrin grek Alexis Tsipras.Vucic ka thënë se nuk ka marrë ndonjë reagim për pala ruse pas letrës së presidentit amerikan Donald Trump, por pret që gjatë vizitës së tij në Serbi më 17 janar të flasin për gjithçka, përfshirë këtu edhe letrën e Trump’it.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *