Kjo është arsyeja se pse Dembele po dëmttohet

Sport

Ousmane Dembele pësoi një tjetër dëmtim në ndeshjen e mbrëmshme mes Barcelonës dhe Olympique Lyonit në kuadër të Champions Leagues, dëmtim ky që do t’a lë atë jashtë fushave të gjelbërta për rreth 3 apo edhe deri në 4 javë.

 

Sipas asaj që raporton e përditshmja Cadena SER, francezi tanimë ka pësuar pesë dëmtime brenda një viti e gjysmë te Barcelona, një numër edhe jo i vogël.

 

Mirëpo sipas disa burimeve të afërta me klubin, e gjithë kjo situatë lidhet me mungesën e pushimit për të dhe faktikisht në këtë mënyrë erdhën edhe dëmttimet e tij muskulore. Nvazh,dum e gjeni pam,jet dhe V!don.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *