Me cilin ekip do të luaj Barca në gjysem-finale nese mposht United.

Sport

Sot është hedhur shorti i ndeshjëve për qerek finale në Ligën e Kampionëve, Juventus do të luaj ndaj Ajax, Liverpool – Porto, Spurs – City dhe Barca – United.

 

Por siç e dini nga tani e tutje nuk do të ketë short në Ligën e Kampionëve, ekipet do të rënditen në fillim dhe shorti nuk hidhet, njejtë sikur në Kupën e Botës.

 

Në rastë se Barcelona arrinë të mposhtë skuadrën e Manchester United, atëherë në gjysëm finale katalunasit do të luajn kundër fituesit të ndeshjës Liverpool – Porto.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *