Mënyra e vetme se si Ronaldo dhe Messi mund të përballen në UCL

Sport

Sot është hedhur edhe shorti i fazës çerek-finale të Champions Leagues ku janë bërë të ditur ndeshjet çerek-finaliste, teksa njëherit është futur edhe sistemi i ri i shortit.

Gjithçka do të nvaret prej dy nga dy ndeshjeve që tani zhvillohen për t’u përcaktuar më pas edhe gjysmëfinalistet e Champions Leagues, ku fituesi i ndeshjes Manchester United – Barcelona përballet me atë të fituesit Liverpool – Porto, ndërsa fituesi i Spurs – City do të përballet me fituesin e Juentus – Ajax.

Kështu që kjo teori çon në atë që dy lojtarët më të mirë në histori, Cristiano Ronaldo dhe Leo Messi mund të përballen mes vete me skuadrat e tyre përkatëse vetëm në finalen e këtij edicioni të Ligës së Kampionëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *