Ronaldo shënoj tre gola, por Messi i tregon se kush kollet në futboll.

Sport

Cristiano Ronaldo arriti të shënoj tre gola të martën mbrëma, por ende pa kaluar 24 orë të plota Leo Messi i përgjigjet atij.

Të mërkurën argjentinasi arriti të shënonte dy gola dhe dy asistime gjatë ndëshjës ndaj Lyon, por mbi të gjitha përformanca e Leo Messi ishte shumë më e mirë se ajo e Cristianos.

 

Whoscored ka zgjedhur Leo Messin si lojtarin më të mirë në Ligën e Kampionëve për dy ndeshjet e 1/16 të finalës me notën 9.03, ndërsa portugezi u vlersua me notën

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *