Solskjaer ka një kërkesë për ndeshjen ndaj Unitedit dhe Barcelonës

Uncategorized

Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer e sheh pak a shumë si pak më të
favorizuar Barçën kur vie në shprehje zhvillimi i ndeshjeve në stadiumet e tyre
përkatëse.

Duke pasur parasysh se City dhe Unitedi nuk mund të luajnë në të njejtën ditë në
Champions League (pasi që janë nga i njejti qytet), Manchesteri pritet t’i jep përparësi

skuadrës së Guardiolës për t’a luajtur ndeshjen e parë të çerek-naleve në shtëpi, diçka
që nuk i ka pëlqyer teknikut Solskjaer.

“Ne tani duhet të punojmë fort dhe të përgatitemi për këtë ndeshje. Mirëpo nuk po më
pëlqen fakti se ndeshjen kthyese do t’a luajmë në Old Trafford,” tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *