Sul,muesit e ‘çmendur’, ja kush është në mesin e vik,timave në një prej xhamive

Lajme

Një dëshmitar ka dhënë detaje shokuese në lidhje me su,lmet terr,oriste në dy xhami në Zelandën e Re.
Një dëshmitar ka dhënë detaje të reja në lidhje me su,lmet terr,oristë në dy xhami në Zelandën e Re.

Ai ka bërë të ditur për “CNN” se ishte duke shkuar për në xhami por u ndal për të ndihmuar kur pa se njerëz ishin duke u larguar me shpejtësi nga brendia e saj.

“Isha duke vozitur pranë por kam parë njerëz të shtrirë në tokë dhe jam ndalur për të ofruar ndihmë, pastaj kam dëgjuar të shtëna”, tha ai, përcjell lajmi.net. Pamjet i gjeni siper lajmit.

Ai ka theksuar se ka parë një person me “vajzën e tij 3-4 vjeçare e cila ishte qëlluar në shpinë”.

Autoritetet kanë bërë të ditur se deri më tani 49 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë kanë pësuar lëndime të rënda. /Lajmi.net/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *