Vjen De Ligt, por nga Barça po largohet lojtari madh!

Uncategorized

Një merkato verore mjaftë interesante na pret këtë vitë me shumë lëvizje që pritet të
ndodhin, poashtu edhe brenda kampit katalanas, ku pritet edhe një ndryshim në
mbrojtje.

E gjithë kjo vjen në shprehje për shkak se sipas asaj që raporton e përditshmja italiane,
Calciomercato, Umtiti mund të largohet nga Barcelona këtë verë, e veçanërisht nëse De
Ligt transferohet në Camp Nou.

Kontrata e mbrojtësit francez skadon në vitin 2023, dhe dy skuadrat e tij të preferuara
janë nga Manchesteri, më saktësisht City dhe Unitedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *