Griezmann te Barça ? Ky fakt dëshmon gjithçka

Uncategorized

Griezmann mund të përfundojë në Camp Nou.

Eliminimi i Atlético Madrid nga Juventus në ndeshjen e dytë të Ligës së Kampionëve, mund të ketë pasoja më të rënda se sa pritej për klubin nga Madridi.

Kampioni spanjoll të cilët janë në vendin e parë në tabelë, e kanë tunduar entuziazmin e francezit, i cili po e dëgjon shumë me vëmendje Barçën, raporton L’EQUIPE. Sidomos pasi kushtet e një transferimi janë reale.

L’EQUIPE shkruan se Barcelona ka bërë hapa të ri në orët e fundit për sulmuesin francez, duke i ofruar atij 16 milionë euro në sezon dhe një kontratë deri në vitin 2024.

Katalunasit janë të gatshëm të paguajnë klauzolën e Griezmann, e që është 120 milionë euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *