Super ylli i’a thotë bordit: ‘Nëse vjen De Ligt, unë largohem!’

Uncategorized

Barcelona tani mund të përballet me një largim të rëndësishëm gjatë merkatos së
ardhshme verore, dhe e gjithë kjo mund të ndodh si ‘pasojë’ e transferimit të mundshëm
të mbrojtësit të Ajaxit, Matthijs de Ligt.

Padyshim se ardhja e De Ligtit në Camp Nou nënkupton se repartit defanziv do i
shtohej edhe një tjetër qendër mbrojtë, që do e bënte konkurrencën edhe më tëvështirë.

E gjithë kjo ka bërë Umtitin që të mendojë largimin në një destinacion tjetër ku do t’a
kishte më të sigurtë rolin në formacionin e tij.

Francezi veçse i’a ka bërë me dije bordit se çdo ardhje në qendër të mbrojtjes me
pretendim që i ardhuri të luaj startues do e bëj atë të mendon largimin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *