Dikur miq sot nuk i flasin njëri tjetrit, Afrimi tregon pse ndodhi kjo

Magazina

Afrim Muciqi është njëri ndër emrat më të njohur të muzikës popullore në Kosovë.

Ai është në skenë që nga vitet e 80-ta, ndërsa dikur ndër miqtë e tij më të mirë ishte këngëtari nga Peja, Ramadan Krasniqi.

Mirëpo ka kohë që dyshen s’i kemi parë bashkë në xhirimet e festave të Vitit të Ri, e as në ndonjë ndejë!

Dhe Muciqi e ka shpjeguar në Nd’rrimin e Natës se cila ka qenë mosmarrëveshja në mes dy këngëtarëve, që ka çuar deri të ndërprerja e kontakteve për një kohë.

I pyetur se pse nuk flet me Danin në Lojën “Haje ose Thuaje”, Dani ka dhënë përgjigjen e tij, ndërsa emisionin mund ta ndiqni sonte në ora 22:00 në Klan Kosova.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *