Messi i çon ‘selam’ Peles, gati t’ia arrijë rekordin e madh

Uncategorized

Leo Messi siç duket nuk e ka ndërmend të ndalet kur vie në shprehje shënimi i golave,
dhe kjo e dëshmon në faktin që ai shënoi dy gola në përballjen e së shtunës kundër
Espanyolit në kuadër të xhiros së 28-të në La Liga.

Kështu që Me dygolëshin e shënuar së fundmi në toren prej 2:0 të Barcelonës kundër
Espanyolit, argjentinasi e arriti shifrën e 593 golave të shënuar në total me fanellën e
Barcelonës, një shifër me të vërtetë fantastike dhe e madhe.

Në këtë mënyrë, ai i është vënë pas rekordit gjigant të legjendes Pele i cili i ka realizuar
643 gola për Santosin. Kështu, Messi tani është vetëm 50 gola larg Peles.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *