Ajax po e transferon super-talentin e Barçës!

Uncategorized

Ajax dhe Barcelona do llojnë bashkëpunimet e tyre që nga merkatoja e verës, ashtu që
të rinj nga Barça do huazohen tek klubi holandez, ndërsa talentë të mëdhenj do
transferohen tek klubi blaugrana.

Në emrat e të rinjve te Barcelona është edhe Carles Alena, ku siç raportohet nga ‘sport’,
Ajax dëshiron që t’i merr shërbimet e spanjollit për sezonin e ardhshëm, por do hasin në
pengesë…

Barça ia ka bërë të qartë Ajaxit se Alena është në planet dhe projektin e klubit për
sezonin e ardhshëm, prandaj edhe nuk mendohet që të shitet në ndonjë të ardhme të
afërt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *