Ish-lojtari i Barçës: ‘Barça menzi pranoi shitjen time’

Uncategorized

Lucas Digne është rikthyer të as rreth epokës dhe periudhës së karrierës së tij që kaloi
te Barcelona, para se të kalonte gjatë merkatos së kaluar verore në Everton.

Digne u transferua te Evertoni gjatë merkatos së kaluar verore, e ai pohoi se Barça e
kishte pranuar shitjen e tij me shumë vështirësi pasi dëshironin që ai të qendronte.

“Unë me të vërtetë nuk doja të largohesha nga Barça dhe ata nuk dëshironin të më
shesnin, por kur bisedova me trajnerin e Evertonit gjithçka ndryshoi. Ishte e vështirë t’ia
spjegoja bordit të Barçës pasi ata nuk dëshironin të më shesnin për asnjë çmim,” tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *