Villa: ‘Ja pse Messi është më i miri i historisë’

Uncategorized

Ish-sulmuesi i Barcelonës, David Villa, që aktualisht po luan së bashku me Samperin dhe
Iniestan në Vissel Kobe është rikthyer të as për ish-bashkëlojtarin e tij, Leo Messin, të
cilin ai e vlerëson shumë.

Mes të tjerave ai ka treguar se pse Messi konsiderohet si lojtari më i mirë i historisë,
duke shtuar se është e vështirë të befasohesh me argjentinasin.

“Është vështirë të befasohesh me Leon. Ai është më i miri dhe këtë e dëshmon çdo
ndeshje duke të dhuruar kënaqësi teksa e shikon. Ka pasur edhe shumë yje të

mëhdhenjë më herët, mirëpo historia nuk do të njeh një të tillë si Messi më,” tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *