Bartomeu kërkon mendimin e Messit për lojtarin e madh

Uncategorized

Presidenti i Barcelonës, Josep Mario Bartomeu ka kërkuar mendimin dhe ndihmën e
kapitenit të klubit, Leo Messi mbi Mauro Icardin.

Duke pasur parasysh situatën aktuale të Mauro Icardit te Interi, Barcelona mund t’a
shfrytëzojë duke dërguar një ofertë të mirë për të gjatë merkatos së ardhshme verore,
raporton e përditshmja katalanase, SPORT.

E në lidhje me këtë, presidenti ka kërkuar ndihmën e Messit duke e ditur se ai e njeh më
mirë pasi luajnë bashkë te kombëtarja argjentinase. Mirëpo, përderisa Suarez mund
ende të dhurojë në fushë, kapiteni nuk e do ndonjë tjetër lojtarë startues në pozitën e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *