De Ligt më në fund flet për Barcelonën

Uncategorized

Me fitoren e sotme djeshme Jong dhe De Ligt arritën që t’i japin skuadrës së tyre dy trofe këtë
sezon, por edhe duke iu ndihmuar që të arrijnë në gjysëmfinalen e UCL.

Tani,të mërkurën, Ajax do zhvillojë ndeshjen e fundit në Ligën Holandeze ku edhe
do e festojnë fitimin e titullit, ndërsa më pas, De Jong do niset për në Barcelonë…

Por,fokusi është tek De Ligt. Mbrojtësi 19-vjeçarë është ndërlidhur shumë me
Barçën së fundmi, ndërsa pas ndeshjes së sotme, ai komentoi zërat për kalimin e tij
eventual te klubi blaugrana:

‘Negociata ka, por ende nuk është arritur asgjë konkrete. Momentalisht, unë jam te
Ajax dhe jam lojtarë i tyre. Nëse gjithçka shkon si duhet, klubi im i ardhshëm do jetë
ai që e lexoni nëpër gazeta (Barcelona)’ – u shpreh De Ligt!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *