Zbulohet deshmia që Flora Brovina dha në Prok ori, ja kush e mashtoi

Lajme

Deputetja e PDK’së, Flora Brovina, është përgjigjur sot para Prokurorisë Speciale për historinë e fotografisë që e ka publikuar dje në Kuvend, e që doli se ishte.

Kush ia dha fotografinë? Prej kur e mban dhe ku e ka publikuar më herët fotografinë e gruas së dhu, nuar? Express ju sjell intervistimin e plotë të Brovinës. Detajet tjerra mund ti gjeni nhapcerrat qe i shifni tpshte hyni per ti shiquar tgjithat.

Deputetja që dje fajësonte mediat që po raportonin se fotografia e gruas është e sot ka thënë se është e shokuar dhe se është mashtua në lidhje me fotografinë.

“Jam e shokuar nga kjo sepse kurrë nuk e kisha besuar menduar se dikush mund të më mashton dhe të më sjell një dokument të tillë. Nuk e di pse ka mund dikush t’më keqpërdor në kësi rasin edhe ende po mendoj se cila është e vërteta”, ka thënë Brovina.

Veprimtarja Brovina, që për gjashtë mandate ka qenë deputete nga radhët e PDK’së, i ka treguar Prokurores Drita Hajdari se fotografinë e mori për herë të parë në vitin 2003 nga një aktivist.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *