Miloti Ish I Dashuri I Genta Ismajlit, Me Deklaratën E Tij I La Të Gjithë Me Gojë Hapur, “E Zura Gentën Duke Më Tradhtua Me…

Deklarate është tr’onditur e gjithë estrada shqiptare ku Miloti ish i dashuri i këngëtares Genta Ismajli ka rrëfyer ngjarjen qe ndodhi disa vite me parë, ku u ndan përfundimisht duke i dhënë fund një lidhje shumë vjeçare. Ai në një intervistë ka treguar gjithcka, ku thotë se e zura duke më trdhtuar edhe atë me […]

Continue Reading

Qëndresa ka shkuar te familja e Labit sot, shikoni çka bën me nusen e kunatit

Qëndresa Bajrami u bë e njohur në publik si bashkëshortja e moderatorit të njohur, Labinot Gashit. Ajo dhe Labi tani janë të martuar dhe kanë një vajzë që e kanë quajtur, Rroa, përcjell ORAinfo.Shtpn nhapcerrat qe shifni per ti shiiar vidon dhe pamet nvazhdm!   Qëndresa ëshët mjaft aktive edhe në rrjete sociale ku posedon […]

Continue Reading

Njomza e dërgon djalin te dajët, reagimi i Shyhretes do t’iu ‘shkrijë’

Shyhrete Behluli është këngëtarja më e pëlqyer e muzikës popullore. Këngët e saj dëgjohen e këndohen në pothuajse çdo dasmë a festë tjetër familjare, përcjell ORAinfo. Shyhretja është shumë e përfolur edhe për jetën e saj private e të cilën nuk heziton ta ekspozojë në rrjete sociale. Shtp nhapcerrat tpshme per ti shiquar vidon dhe […]

Continue Reading

Djali dhe reja i bëjnë surprizën më të bukur nga Amerika, shikoni reagimin e Remzies

Familja e Remzie Osmanit po vazhdon të jetë një ndër më të përfolurat nga publikun shqiptar dhe mediat rozë. Para një muaji, ajo martoi djalin e saj të vetëm, Hamzën e dasma e tyre madhështore bëri bujë të madhe, përcjell ORAinfo. Shti nhapcerrat tpshme per ti shiquar vidon dhe pamet.   Tani, çifti kanë shkuar […]

Continue Reading

Raiola stopon transferimin e De Ligt te Barcelona, veprimi i tij është befasues

Mattijs de Ligt është në ankth. Ai dëshiron ta njohë të ardhmen e tij sa më shpejt që të jetë e mundur pas një sezoni të jashtëzakonshëm në Ajax, gati për të bërë kërcim të madh.Mino Raiola ka zgjedhur një strategji tjetër nga ajo e vendosur nga agjentët e Frenkie De Jong, me qëllim që […]

Continue Reading

Ja pse Griezmann i tha “PO” Barcelonës

Barcelonës.Antoine Griezmann habiti shumë tifozë të futbollit pasi njoftoi se do të largohej nga Atletico Madridi në fund të sezonit, por tani po dihet arsyeja e vërtetë e këtij largimi. Futbollisti 28-vjeçar ka qenë i lidhur më parë me Barcelonën, por ai nënshkroi një marrëveshje të re me klubin Los Rojiblancos në vitin 2018.   […]

Continue Reading

Learta e Kushtrimi po ‘ikin’ nga Kosova, për ku janë nisur ata?

Learta Jakupi është tani një prej personazheve më të përfolura të estradës shqiptare. Ajo fillimisht u bë e njohur si reja e këngëtares së mirënjohur, Shyhrete Behluli, shkruan ORAinfo. Me paraqitjet e saj gjithmonë plot stil ajo po arrin të jetë tejet e komentuar. Learta vazhdon të jetë shumë aktive në rrjetet sociale, me postime […]

Continue Reading

Sa e vështirë është të marrësh nënshtetësinë zvicerane…

Nancy Holten është e mërzitshme. Ajo është madje aq e mërzitshme, sa që banorët e një fshati të vogël në Zvicër, që ajo e quan shtëpi, votuan dy herë për ta ndaluar atë që të bëhet zvicerane. 45-vjeçarja ka lindur në Holandë, por është zhvendosur në Zvicër kur ishte vetëm 8 vjeç. “Zvicra është shtëpia […]

Continue Reading