Lajmërohet gruaja zvicerane që dyshohet se Loredana e mashtroi, ja çfarë thotë tani!

23 vjeçarja Loredana Zefi është e dushuar për shantazh ndaj një çifti zviceran. Ajo nuk është e para në familje që vihet në shënjestër nga gjyqësori. Mashtrin, dgë, vidhje – familja Zefi kanë qenë prej kohësh të njohur për autoritetet, Pa marrë parasysh se çfarë, klani Zefi po mbahen fort. Reperja ka një rast penal […]

Continue Reading

Eksk luzive: Kjo është gruaja fotografia e së cilës tron diti Kosovën

Një fotografia e publikuar sot në Kuvendin e Kosovës nga deputetja e PDK-së ka tronditur Kosovën, raporton Gazeta NewBorn. Në të aludohej për një grua kosovare e cila shihej duke u dhu’nuar nga disa ushtrë serbë, por në fakt kjo fotografi është marrë nga një sajt irakian.Shtp mpshte nhapceren qe shifni per ti parr vidon […]

Continue Reading

LDK-ja befason me deklaratë për fotografinë e Flora Brovinës

Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar lidhur me deklaratat që i ka bërë sot deputetja nga radhët e PDK-së, Flora Brovina, se kinse fotografia e publikuar në Kuvend i është dorëzuar nga ish deputetja e LDK-së, Mevlyde Saraçi, dikur në vitin 2003. LDK ka thënë se Brovina duhet të kërkojë falje. ” Përgjegjësia profesionale, ligjore, […]

Continue Reading

Të gjithë përkrahën Jonidën në Eurovizion, por Adelina shokon me veprimin e saj

Mbrëmjen e djeshme këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi këndoi në skenën e gjysmëfinales së dytë të Eurovizion këngën ‘Ktheju Tokës’. Ajo shkëlqeu me performancën e saj, ndërkohë që u kualifikua edhe për në finale e madhe. Mirëpo, ndërkohë që shumë këngëtar dhe personazhe të njohur e përkrahën Jonidën dhe vazhdimisht kanë publikuar foto dhe video nga […]

Continue Reading

I patë të gjithë, por jo edhe nipin e vogël të Shyhretes, kaq i ëmbël është ai

Njihuni me nipin e vogël të Shyhretes. Familja e madhe e këngëtares Shyhrete Behlulit tashmë është bërë e njohur për të gjithë publikun shqiptar. Nuk kalon ditë, që në mediat ‘roze’, të mos flitet për ndonjë nga pjestarët e familjes, shkruan “Kosovarja”. E kjo familje po vazhdon të zgjerohet dita-ditës duke iu shtuar anëtarë të […]

Continue Reading

Gëzimja me pushime në New Yourk, kështu e puthë ajo burrin

Çifti shfaqen shumë të lumtur. Po vazhdon që të mbetet nusja më e përfolur dhe më e komentuar. Gëzime Krasniqi, tashmë po gëzon epitetetin e më të famshmes në vend, sidomos pas martesës kjo dukuri iu shtua më tepër, shkruan Kosovarja. U martua me të birin e këngëtares më të madhe, Remzies, dhe tani po […]

Continue Reading

Ndryshon tërësisht moti, këto janë temperaturat për nesër

Parashikimi i motit për nesër. Dita e dielë, ashtu si e gjithë java që po lemë pas, parashikohet të jetë me reshje të dobëta shiu në të gjithë territorin e vendit. Sipas asaj që raporton IGJEUM, qarku i Kukësit pritet të ketë sasinë më të madhe të reshjeve. Sa i përket temperaturave, maksimalja do t[ë […]

Continue Reading