Drekë familjare për 5 minuta: Provojeni këtë recetë për pite. Do t’i lëpini gishtat!

Patatet lani mirë dhe në mes te koreve i zieni. Pastrojeni mirë dhe shtoni gjalpë, vezë, kripë dhe pak piper dhe tundni mirë derisa të bëhen si pire. Për t’u bërë përmbajtja më e dendur, shtoni miell dhe ngjisheni fort brumin. Shtoni edhe pak miell, nëse brumi ju ngjitet në duar.   Pastaj në tiganin […]

Continue Reading

Gullash

Përbërësit: 600 gr mish viqi, 3 qepë të mdhaja, 1 thelb hudhre, 2 karrota, 2 dl pure domatesh, krip, biber, erëza, biber i kuq. Përgatitja: Fillimisht fërgojmë qepët. Pastaj coptojmë mishin në copa të vogla dhe e fërgojmë me pak vaj, e përziejmë me qepët, karrotat hudhrën dhe melmesat. I shtojmë ujë dhe e ziejmë […]

Continue Reading