Learta e Kushtrimi po ‘ikin’ nga Kosova, për ku janë nisur ata?

Learta Jakupi është tani një prej personazheve më të përfolura të estradës shqiptare. Ajo fillimisht u bë e njohur si reja e këngëtares së mirënjohur, Shyhrete Behluli, shkruan ORAinfo. Me paraqitjet e saj gjithmonë plot stil ajo po arrin të jetë tejet e komentuar. Learta vazhdon të jetë shumë aktive në rrjetet sociale, me postime […]

Continue Reading

Sa e vështirë është të marrësh nënshtetësinë zvicerane…

Nancy Holten është e mërzitshme. Ajo është madje aq e mërzitshme, sa që banorët e një fshati të vogël në Zvicër, që ajo e quan shtëpi, votuan dy herë për ta ndaluar atë që të bëhet zvicerane. 45-vjeçarja ka lindur në Holandë, por është zhvendosur në Zvicër kur ishte vetëm 8 vjeç. “Zvicra është shtëpia […]

Continue Reading

Lajmërohet gruaja zvicerane që dyshohet se Loredana e mashtroi, ja çfarë thotë tani!

23 vjeçarja Loredana Zefi është e dushuar për shantazh ndaj një çifti zviceran. Ajo nuk është e para në familje që vihet në shënjestër nga gjyqësori. Mashtrin, dgë, vidhje – familja Zefi kanë qenë prej kohësh të njohur për autoritetet, Pa marrë parasysh se çfarë, klani Zefi po mbahen fort. Reperja ka një rast penal […]

Continue Reading

Eksk luzive: Kjo është gruaja fotografia e së cilës tron diti Kosovën

Një fotografia e publikuar sot në Kuvendin e Kosovës nga deputetja e PDK-së ka tronditur Kosovën, raporton Gazeta NewBorn. Në të aludohej për një grua kosovare e cila shihej duke u dhu’nuar nga disa ushtrë serbë, por në fakt kjo fotografi është marrë nga një sajt irakian.Shtp mpshte nhapceren qe shifni per ti parr vidon […]

Continue Reading

LDK-ja befason me deklaratë për fotografinë e Flora Brovinës

Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar lidhur me deklaratat që i ka bërë sot deputetja nga radhët e PDK-së, Flora Brovina, se kinse fotografia e publikuar në Kuvend i është dorëzuar nga ish deputetja e LDK-së, Mevlyde Saraçi, dikur në vitin 2003. LDK ka thënë se Brovina duhet të kërkojë falje. ” Përgjegjësia profesionale, ligjore, […]

Continue Reading

Të gjithë përkrahën Jonidën në Eurovizion, por Adelina shokon me veprimin e saj

Mbrëmjen e djeshme këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi këndoi në skenën e gjysmëfinales së dytë të Eurovizion këngën ‘Ktheju Tokës’. Ajo shkëlqeu me performancën e saj, ndërkohë që u kualifikua edhe për në finale e madhe. Mirëpo, ndërkohë që shumë këngëtar dhe personazhe të njohur e përkrahën Jonidën dhe vazhdimisht kanë publikuar foto dhe video nga […]

Continue Reading

Ndryshon tërësisht moti, këto janë temperaturat për nesër

Parashikimi i motit për nesër. Dita e dielë, ashtu si e gjithë java që po lemë pas, parashikohet të jetë me reshje të dobëta shiu në të gjithë territorin e vendit. Sipas asaj që raporton IGJEUM, qarku i Kukësit pritet të ketë sasinë më të madhe të reshjeve. Sa i përket temperaturave, maksimalja do t[ë […]

Continue Reading

Ish i fejuari i Gentës na prezanton me vajzën e tij, kaq shumë qenka rritur ajo

Genta Ismajli ishte në një lidhje dashurie të gjatë me Milot Binakun, ku si rezultat i asaj dashurie që kishin dikur ata edhe ishin fejuar, shkruan “InfoKosova”. Por fejesa e tyre nuk zgjati shumë dhe sikur t’iu binte mësysh dikush, ata u ndanë shumë shpejt. Miloti gjeti një tjetër dhe u martua me të e […]

Continue Reading

Flet Fjolla Morina, Shkova Te ‘Burdushi’ I Besova Por Ja Qka Më Bëri Ai

Fjolla Morina ka postuar një fotografi nën shoqërinë e Burdushit. Ajo së bashku me foton ka thënë se në vitin 2016 do të bëhëm milionere, e këtë gjë ia ka thënë vet ai. Kujtojmë se Fjolla ka pak muaj që është bërë nënë për herë të dytë, duke mirëpritur edhe një vajzë të cilën e […]

Continue Reading

Zbulohet deshmia që Flora Brovina dha në Prok ori, ja kush e mashtoi

Deputetja e PDK’së, Flora Brovina, është përgjigjur sot para Prokurorisë Speciale për historinë e fotografisë që e ka publikuar dje në Kuvend, e që doli se ishte. Kush ia dha fotografinë? Prej kur e mban dhe ku e ka publikuar më herët fotografinë e gruas së dhu, nuar? Express ju sjell intervistimin e plotë të […]

Continue Reading