Raiola stopon transferimin e De Ligt te Barcelona, veprimi i tij është befasues

Mattijs de Ligt është në ankth. Ai dëshiron ta njohë të ardhmen e tij sa më shpejt që të jetë e mundur pas një sezoni të jashtëzakonshëm në Ajax, gati për të bërë kërcim të madh.Mino Raiola ka zgjedhur një strategji tjetër nga ajo e vendosur nga agjentët e Frenkie De Jong, me qëllim që […]

Continue Reading

Ja pse Griezmann i tha “PO” Barcelonës

Barcelonës.Antoine Griezmann habiti shumë tifozë të futbollit pasi njoftoi se do të largohej nga Atletico Madridi në fund të sezonit, por tani po dihet arsyeja e vërtetë e këtij largimi. Futbollisti 28-vjeçar ka qenë i lidhur më parë me Barcelonën, por ai nënshkroi një marrëveshje të re me klubin Los Rojiblancos në vitin 2018.   […]

Continue Reading

Neymar përlotet kur pyetet për Messin: Ishte gjithmonë aty për mua

Neymar mund ta ketë lënë Barcelonën për Paris Saint-Germain dhe tani janë bërë 18 muaj prej se ai është larguar, por ndjenja për ish-shokun e tij, Leo Messi, nuk janë zhdukur. Braziliani aktualisht është jashtë fushave shkaku i një dëmtimi dhe pritet të rikthehet pas disa javësh. Ai e ka zbuluar se sa shumë e […]

Continue Reading

Vjen lajmi “bombë”, ja kush po e rrëmben Griezmann

Antoine Griezmann, në Barcelonë nuk është një marrëveshje e bërë dhe Manchester City janë midis klubeve që kërkojnë të nënshkruajnë yllin e Francës.   Futbollisti ka një klauzolë lirimi prej 200 milionë eurosh, e cila zbret në 120 milionë euro më 1 korrik, ndërsa City, Paris Saint-Germain dhe Bayern janë të gjithë të interesuar,përcjell ORAinfo. […]

Continue Reading

Punë e kryer! Barcelona po e transferon yllin 70 milionësh

Sipas Mundo Deportivo, kampionët spanjollë të Barcelonës thuhet se janë gati të paguajnë klauzolën e lirimit prej 70 milion eurosh për të marrë Rodrigo Hernandez të Atletico Madridit në Camp Nou, përcjell ORAinfo.   Manchester City thuhet se është i interesuar për 22-vjeçarin, ndërsa Rodri thuhet se i ka thënë bosëve të Atletit se ai […]

Continue Reading

Liverpool apo Barcelona, ylli i Ajax merr këtë këshillë

Është e rëndësishme të luash”, ka thënë Stam. “De Ligt duhet të shkojë te një ekip ku do të jetë titullar. Barcelona ka treguar se ka nevojë për përforcime në mbrojtje pas humbjes së pësuar kundër Liverpool-it. Mendoj se De Ligt do të ishte një goditje e madhe për ata”. “Do të ishte interesante ta […]

Continue Reading

De Ligt tek Barcelona? Legjenda holandeze ka diçka për të thënë

Gjithsesi është skuadra e Barcelonës ajo që shihet si favorite për të nënshkruar me të, sipas raportimeve të fundit nga mediet evropiane.Por a do të ishte një kalim i De Ligt tek Barcelona i qëlluar për lojtarin? Legjenda holandeze, Jaap Stam, i cili dikur luante me Milanon, ka dhënë komentet e tij.“Mendoj se Matthijs de […]

Continue Reading

Barcelona dështon ta transferoj de Ligt, ja ekipi i ri i tij

Siç raportohet nga Mundo Deportivo, de Ligt nuk është i bindur nga projekti i paraqitur atij nga Barcelona, përcjell ORAinfo. Të premten e kaluar, në Amsterdam, mbrojtësi personalisht u takua me presidentin e klubit, Bartomeu dhe Abidal. Mbrojtësi njoftohet se ka dyshime në lidhje me rolin e tij në ekip, pasi ata nuk do të […]

Continue Reading

Zbulohet paga e majme e Griezmannit tek Barcelona

Ne qershor dhe të nënshkruajë kontratë deri në vitin 2024, me një pagë vjetore prej 17 milionë euro, sipas gazetës prestigjioze franceze “L’Equipe”. Gazeta franceze i publikoi detajet e marrëveshjes së sulmuesit francez me kampionin spanjoll, një ditë pasi Griezmann konfirmoi se do të largohet nga Atletico Madridi në fund të këtij sezoni. Griezmann do […]

Continue Reading