Ndodh e papritura, Dembele po transferohet aty ku nuk do ju shkojë në mendje!

Klubi gjerman,Borussia Dortmund mund të synojë rikthimin e ish-sulmuesit të tyre, i cili aktualisht luan te Barcelona, Ousmane Dembele, përgjatë kësaj merkatoje verore. Sipas asaj që raporton e përditshmja madrilene, AS, Dortmund dëshiron nënshkrimin me të, por problemi është se ka edhe skuadra tjera mjaftë të interesuara për të. Barça nuk dëshiron t’a shesë, por […]

Continue Reading

Bartomeu nuk ndalet, po e sjell 130 milionëshin në klub!

Barcelona tanimë veçse ka finalizuartransferimin e sulmuesit të Atletico Madridit, Antoine Griezmann që do i bashkohet klubit gjatë kësaj merkatoje verore. Sipas asaj që raportojnë mediat spanjolle, vet Bartomeu është takuar personalisht me lojtarin dhe kanë finalizuar edhe më mirë detajet e kontratës. Zyrtarimi i kësaj lëvizje do bëhet pas 1 qershorit, kur edhe klauzola […]

Continue Reading

Reagojnë Suarez dhe Coutinho – ‘nuk e duam këtë lojtarë!’

Momentalisht, Luis Suarez dhe Philippe Coutinho janë në ‘shenjestër’ të fansave blaugran në aspektin e kriitikave, pasi të dy shokët kanë dëshpëruar me performancat e tyre së fundmi në ligë dhe UCL. Së fundmi, pikërisht këta dy kanë reaguar ndaj ardhjes së Antoine Griezmann. Siç raporton ‘md’, Suarez dhe Coutinho nuk e dëshirojnë francezin tek […]

Continue Reading

Mbappe e do këtë lojtarë të Barçës te PSG

Sulmuesi dhe ylli i PSG-së, Kylian Mbappe mendon që në mënyrë që klubi parisien të përforcohet sa më mirë në mbrotjje duhet të nënshkruajë me mbrojtësin e Barcelonës, Samuel Umtiti. Mbappe i’a ka propozuar borditfrancez nënshkrimin e tij, për shkak se ai i njeh aftësitë e Umitit me të cilin luan në kombëtaren franceze dhe […]

Continue Reading

Bartomeu konfirmon – talenti i madh i bashkohet Barçës në verë!

Josep Maria Bartomeu është shfaqur në një kanal televiziv spanjoll në të cilin ai është pyeturrreth shumë gjërave të cilat janë duke bërë ‘bujë’ nëpër  rrjetet sociale! Nga shumë tema, u fol edhe për Matthijs de Ligt.Presidenti i klubit blaugrana si duket nuk arriti të përmbahet me përgjigjen e tij, kështu duke e konfirmuar në […]

Continue Reading

Bartomeu bën super punë, po i’a merr yllin nga dora PSG-së

Teksa portieri i Barcelonës, Jasper Cillessen ka vendosurtë larghet nga Barça këtë verë katalanasit e kanë patjetërt’a gjejnë një zëvendësues të tij. Sipas asaj që raporton e përditshmja katalanase, SPORT,Barcelona e ka identifikuar portierin, Benjamin Lecomte si portier që mund t’a zëvendëojë holandezin. Lecomte, që luan te Montpeiller është i hapur për një s{dë të […]

Continue Reading

Messi i thotë bordit: ‘Nënshkruani me super yllin e Premier Leagues!’

Sipas asaj që raporton e përditshmja angleze, Fox Sports, sulmuesi dhe kapiteni i Barcelonës, Leo Messi i’a ka bërë me dije preferencën e tij në sulm bordit të Barcelonës për këtë merkato verore. Raportohet se Messi i’a ka kërkuar bordit katalanas transferimin e sulmuesit të Tottenham Hotspur, Harry Kane përgjatë kësaj merkatoje verore. Argjentinasi është […]

Continue Reading

Lojtari i madh më afër se kurrë që t’i bashkohet Barçës!

Tanimë nuk ka dyshime se së shpejti pritet edhe të konfirmohet transferimi i sulmuesit të Atletico Madridit, Antoine Griezmann te Barcelona. Sipas asaj që raporton e përditshmja madrilene, Marca, Griezmann është më afër se kurrë përt’iu bashkuar Barcelonës në këtë merkato verore. Tanimë bisedimet mes dy paleve janë nga fundi dhe finalizimi i kontratës është […]

Continue Reading

Messi e bind lojtarin e madh që t’i bashkohet Barçës

Padyshim se impakti i sulmuesit të Barcelonës, Leo Messi është shumë i madh dhe e gjithë kjo lidhet me dëshirën e lojtarëve që gjithmonë dëshirojnë të luajnë për krah lojtarit më të mirë në histori të futbollit. Kështu që, në këtë mënyrë, e tillë është edhe dëshira e sulmuesit të Atletico Madridit, Antoine Griezmann që […]

Continue Reading