Gullash

Kuzhina

Përbërësit:
600 gr mish viqi,
3 qepë të mdhaja,
1 thelb hudhre,
2 karrota,
2 dl pure domatesh,
krip, biber, erëza, biber i kuq.

Përgatitja:
Fillimisht fërgojmë qepët. Pastaj coptojmë mishin në copa të vogla dhe e fërgojmë me pak vaj, e përziejmë me qepët, karrotat hudhrën dhe melmesat. I shtojmë ujë dhe e ziejmë deri të zihet mishi (rreth 2 orë).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *