0 Comments

Mishin priteni në bërxolla dhe shtypeni mirë, qitni kripë, piper, lyeni me mustardë dhe rrotulloni në miell, pastaj vezët e tundura të cilave i keni qitur kripë.

Bërxollat kaloni nëpër thërrmija buke dhe fërgoni në vaj derisa të skuqen. Kur të piqeni qitni në letër kuzhine që të thithin tepricën e yndyrës.

Në tigan qitni pak yndyrë dhe qitni hudhrën e grirë, pastaj shtoni ajkën që të shkrihet.

Salcën e kërpudhave qiteni në tepsi, shtoni pak ujë tundni dhe qitni në ajkë dhe përzieni derisa të vlojnë.

Hiqeni nga shporeti. Bërxollat radhisni në pjatë dhe qitni sipër shtesën e kërpudhave dhe ajkën.p

Author

koskovikuperparim@gmail.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: