Dua Lipa i tranon Serbët, në Brit Awards shfaqet me fustan e simbole të flamurit të Kosovës

Lajme

Kjo ngjarje e cila çdo vit nderon dhe u ndanë çmime me theks të veçantë artistëve britanikë, edhe erdhi edhe kësaj radhe mjaftë përmbajtësor.

Në këtë festival e nominuar në katër kategori ishte edhe Dua Lipa, e cila arriti ta rrëmbei çmimin për “Këngën më të mirë të vitit” me atë “One Kiss” në bashkëpunim me Calvin Harris..

Kur u ngjit ylli kosovar për ta marrë këtë trofe, ajo pati veshur një fustan të shkurtë blu, i cili kishte si detaje disa yje, ku edhe ngjante në flamurin e Kosovës.Ja dhe V!:deo nvazhdum tlajmit.

 

Këtë paraqitje të Dua-s e ka komentuar edhe aktori kosovar, Fatmir Spahiu.

Ai ka shkruar: Tronditet Serbia, Dua jonë në Brit Awards me fustan me simbole të flamurit të Kosovës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *