Eksperti i meteorologjisë tregon se a do të preket Kosova nga stuhitë e fuqishme të rajonit

Lajme

“Jo në rajon është tjetër klimë, mesdhetare dhe faktikisht në fusha të ulta të shtypjes barike nuk vjen”, ka thënë Tahirsylaj.

Eksperti i meteorologjisë, tregoi se moti sot do të jetë me diell , ndërkaq deri ditën e diel nuk do të ketë të reshura atmosferike.Sipas tij, nga java e ardhshme priten të reshura atmosferike, mirëpo nuk janë intensive ashtu siç ishin gjatë kësaj jave.

Sot do të jetë mot i mirë me diell me vrsira. Deri të dielën nuk ka reshje atmosferike.

Nga java e ardhshme priten reshje atmosferike por nuk janë intensive siç ishin këtë javë”, ka thënë për Telegrafin, eksperti i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *