Ja çka pritet të ndodhë sot në Kosovë

Lajme

Federata Skietare e Kosovës organizon garën “Dëshmorët e kombit”. (Bord i Dragashit, ora 09:00)Fillon Fanliga e Kosovës, ku do të paraqiten tifozët e anëtarësuar në fanklubet zyrtare të klubeve më të mëdha evropianen. (Fusha sportive “Sopa sport”, ora 10:00)

Mbahet mbledhje komemorative kushtuar të ndjerit Hevzi Matoshit, ish-shef i Zyrës ligjore në Gjilan. (Salla e Teatrit të Qytetit të Gjilanit, ora 11:00)

 

Mbahet akademi përkujtimore kushtuar jetës dhe veprës së veprimtarit të çështjes kombëtare, Jonuz Musliu. (Salla e Teatrit të Qytetit të Gjilanit, ora 14:00)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *