Kjo është gjendja shëndetësore e burrit që u lëndua nga rrëshqitja e dheut në Prishtinë

Lajme

Burri që u lëndua në Arbëri është në gjendje të rëndë

Sot rreth orës 14:00 një burrë është lënduar pas rrëshqitjeve të dheut në lagjen Arbëria të Prishtinës.

Pas lëndimeve të marra personi në fjalë është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor, njofton Klan Kosova.

Doktori nga QKUK-ja, Gazmend Spahiu, tha për klankosova.tv se se gjendja e tanishme shëndetësore e këtij njeriu është e rëndë.

“Personi në fjalë është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe është duke u mbikëqyrur nga ne”, tha Spahiu për klankosova.tv. Shtp nhapxerat tpshme per ta shiquar vidon.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *